«Ми будем стояти до останнього», – Шпига про проблему бурштину

Міліція буде перешкоджати незаконному видобутку бурштину на Волині до того часу, поки це питання не врегулюють відповідним чином на рівні законодавства.

Про це повідомив начальник УМВС у Волинській області Петро Шпига під час прес-конференції сьогодні, 27 жовтня.

За його словами, міліція знала про спробу бурштинокопачів прорватися «під шумок» місцевих виборів, однак ніхто не очікував, що їх буде 6 тисяч. Раніше такі «навали» були лише до 2 тисяч людей. Тому стримати 6 тисяч осіб було практично неможливо і вони змогли розкопати нові поклади сонячного каміння.

Загалом затримали близько 200 копачів. Їх доставляли у Маневицький райвідділ. Щоб «оформити» всіх, залучили додаткові слідчо-оперативні групи із обласного управління, Ківерцівського та Любешівського районів.

Проте через «слабку» санкцію, що передбачена за незаконний видобуток, їх не можуть затримати на довгий час і достатньо жорстко покарати. Так, максимальний штраф – 7400 гривень, що значно менше за потенційну вигоду від нелегального продажу бурштину.

Тому Петро Шпига вважає, що для ефективної боротьби міліції із такими порушеннями треба посилювати кримінальну відповідальність.