Луцьк: «баталії» на 75-тій дільниці

Луцька ТВК так і не змогла прийняти рішення по скарзі спостерігача Громадянської мережі «ОПОРА» Тетяни Шарпати щодо перерахунку голосів на ділянці № 071075, оскільки спостерігачку не попередили про розгляд її скарги. Натомість представники ДВК заявляють, що спостерігач «перешкоджала» їх роботі.

Розглядали скаргу у ТВК 27 жовтня.

У скарзі Шарпати вказано, що під час вечірнього засідання ДВК  спостерігач зафіксувала на відео проставляння штампів на бюлетені виборів до обласної ради. Відповідне рішення прийняли просто на засіданні комісії, але  немає протоколу про кількість виявлення таких бюлетенів. Спостерігач зафіксувала порушення на відео. Згідно закону, бюлетені без печатки дільниці є недійсними, проте голова вирішила просто поштампувати їх після того, як бюлетені дістали із скриньки.

У скарзі Шарпата просила провести повторний підрахунок голосів на виборах до верховної ради та визнати дії працівників ДВК як порушення Закону України «Про місцеві вибори».

Окрім того, журналістів, яким зателефонувала Тетяна Шарпата, не впустили на дільницю.

Щодо того, що журналістів не впустили, ТВК визнала рішення правомірним, оскільки це відбувалося після 20 –ої години. Згідно законодавства на дільниці можуть перебувати члени ДВК та ті хто залишився у приміщенні після завершення голосування. Заступник голови ДВК № 071075 Валентина Вакулич розповіла, що журналістів не пустили на дільницю, дільницю «бо не знали, хто ці люди, посвідчення зараз можна зробити хто хоче  і які хоче». До того ж на , на дільниці і так знаходилися близько 20-ти спостерігачів. 18 членів комісії та  спостерігачі вирішили не відкривати двері, проголосували за це рішення та склали відповідний акт.

А от з приводу прохання перерахунку голосів через штампування бюлетенів просто на дільниці, то заступник голови ДВК розпочала з того, що Тетяна Шарпата нібито «зривала засідання». Згодом Вакулич уточнила як: фотографувала виборчий процес. На зауваження присутніх, що це прво спостерігача,  голосва ДВК зазначила « Це її право, але для чого вона це робила? Вона заважала нам працювати? Приставала , заважала нам працювати», – повторила Вакулич.

«Ми її не могли вже під час підрахунку вивести, там вже в двері до нас ломалися. Ми її сказали сядь тихенько і не заважай нам працювати”, додала заступник голови ДВК.

Водночас вона погодилася  з правомірністю зауваження про неправильність того, що бюлетені штампували.

«Із-за людської халатності, як проштамповували, ну не поставили печатку…Їх було 4, ну в крайньому разі 5″, – розповіла Вакулич.

Вона повідомила, що уДВК на Шарпату склали акт про те, що «під час підрахунку мали місце неодноразові спроби перешкоджання підрахунку бюлетенів». Спостерігач «неодноразово висловлювала обурення», чим  заважала роботі ДВК. Їй нібито неодноразовао робили зауваження, на які вона не реагувала.У акті також вказана претензія, що Шарпата виставила в інтернет відео процесу голосування, коли ще не були відомі результати і викликала ЗМІ.

Вакулич підкреслила, що жоден інший спостерігач не мав претензій до процесу підрахунку.

На зауваження спостерігачів «ОПОРИ», що на відео чути, як Шарпаті погрожували, заступник голови ЦВК зазначив, що це не були члени ДВК, а інші спостерігачі.

«Я дуже жалкую, що ми її не  виставили до восьмої години»,- додала Вакулич.

Коміся визнала, що штампування бюлетенів таки є порушенням закону. Проте розгляд скарги відклали. Внесли пропозицію відкласти розгляд скарги до того, коли на засідання прийде Тетяна Шарпата, яку про сьогоднішній розгляд її скарги просто не повідомили.