Ковель: бійцю замість «інваліда війни» дали «учасника» та вибачились

Військовий комісар підполковник Сергій Гладун, начальник управління праці та соціального захисту населення Софія Сагаль, волонтер Наталія Боярина зустрілись із дружиною Віталія Гарбара – Наталією, якій було вручено посвідчення учасника бойових дій.

Сам Віталій за станом здоров’я не зміг прибути до військкомату, ‒ повідомляють у прес-службі Ковельської міської ради.

Начальник управління праці та соціального захисту населення Софія Сагаль пояснила, чому у Віталія Гарбара вилучили посвідчення інваліда війни, яке видали раніше.

Вона розповіла, що 31.08.2015 року Гарбар Віталій Юрійович звернувся в управління праці із заявою та пакетом документів щодо отримання cтатусу інваліда війни, та отримав посвідчення «Інвалід війни» серії Б № 332937. Ще раз перевіривши документи, виявили, що посвідчення «Інваліда війни» видали помилково, оскільки в довідці до акту огляду медико-соціальної експертної комісії вказана причина захворювання, пов’язана з проходженням військової служби.

Тож, відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членам їх сімей», Гарбар В.Ю. набував право на статус «Інвалід військової служби», а не «Інвалід війни», ‒ йдеться в повідомленні мерії.

Працівники управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Ковельської міської ради надіслали лист в Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області, в якому зазначили, що посвідчення «Інваліда війни» Віталію Гарбару видали помилково.

Військового комісара Ковельського об’єднаного міського військового комісаріату Сергія Гладуна повідомили про термінову видачу посвідчення «Учасника бойових дій», щоб заявник та члени його сім’ї могли скористатися пільгами при оплаті за спожиті житлово-комунальні послуги, ‒ переконують у міськраді.

«Військовослужбовця Гарбара В.Ю. також повідомили про помилку та попросили вибачення. Дружина учасника АТО зауважила, що немає ніяких претензій до працівників управління праці та соціального захисту. Військовий комісар Сергій Гладун повідомив Наталії Гарбар, на які державні та місцеві пільги відтепер може розраховувати сім’я учасника АТО», ‒ додають в мерії.

Нагадаємо, правозахисник Василь Нагорний, ознайомившись із ситуацією, зазначав, що при оформленні документу були допущені помилки з боку соцпрацівників. Адвокат переконував, що ситуацію можливо виправити: потрібно виготовити посвідчення учасника бойових дій, змінити запис у висновку військової лікарської комісії і тоді воїн зможе отримати статус інваліда війни і необхідні пільги.

dsc_1012 dsc_1014 dsc_1017