На Волині митники віддадуть шведу конфіскований бурштин

Апеляційний суд Волинської області зняв обвинувачення у контрабанді з громадянина Швеції, який перевозив через кордон вироби з бурштину вартістю 300 тисяч гривень.

Про це пише Під прицілом.

Ще в лютому митники затримали шведа, який намагався вивезти з України вироби та бурштин-сирець, які нібито переховував у своїх дорожніх сумках.

Після огляду особистих речей чоловіка, працівники митного посту «Ягодин» склали протокол про адмінпорушення.

Згодом його скерували до суду. Тут швед пояснив, що вже 25 років займається бізнесом, який пов’язаний з бурштином. Мовляв, планував відкрити спеціалізований магазин в Одесі, а тому й приїхав в Україну. Вилучений митниками бурштин, чоловік придбав у Литві.

Втім, суд першої інстанції таки визнав його винним та зобов’язав сплатити штраф обсягом понад 300 тисяч гривень, а бурштин – конфіскувати.

Однак, швед із таким рішенням не погодився та подав апеляційну скаргу.

Під час судових слухань в Апеляційному суді Волинської області чоловік надав усі документи, які підтверджують, що він придбав бурштин у Литовській республіці. Так він надав чек з магазину та відповідь на офіційний лист працівників митниці. В ньому власник магазину чітко вказав, що обвинувачений купував у нього 2 картини з бурштину, човен із того ж каменю та 3 кілограми каміння-сирцю.

Щодо порушення митних правил,іноземець пояснив, що на митному пості не було жодних позначок англійською мовою, а тому він і поїхав на зелений коридор. Чоловік переконував, що він одразу ж повідомив митників про те, що везе сирець та вироби з бурштину, втім його ніхто не послухав.

Зрештою, підприємець таки зміг довести в суді, що він не приховував вироби з бурштину від працівників митного посту.

Відтак, Апеляційний суд Волинської області постановив провадження в частині переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю закрити, а щодо порушень правил проходження митного контролю визнати винним та покарати порушника штрафом у розмірі 1 700 гривень. Вироби з бурштину, згідно постанови, чоловік зможе забрати, однак лише після належного оформлення усіх митних декларацій та сплати митного збору.