До Гааги передали докази злочинів терористів

Організація “Міжнародне партнерство з прав людини” передала в Гаазький трибунал матеріали щодо військових злочинів та злочинів проти людяності в Україні.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби організації “Міжнародне партнерство з прав людини”, – передає УНН.

Так, до Гаазького трибуналу було передано понад 300 свідчень від жертв та свідків злочинів.

“Вони були зібрані у рамках проекту, направленого на недопущення безкарності за серйозні злочини під час воєнного конфлікту у східній Україні. Координатор та юрист проекту Саймон Папуашвілі під час зустрічі з представниками трибуналу заявив, що загалом було проведено 32 місії та зібрано понад 300 свідчень. Відносно кожного епізоду зібрано супровідна інформація, додаткові деталі та відомості про можливих злочинців”, — йдеться у повідомленні організації.

Варто відзначити, що задукоментовані свідчення були зібрані з обох сторін конфлікту, однак переважно мова йде про злочини, вчинені сепаратистами через небезпеку перебування на підконтрольній їм території України.

Як повідомлялося, 13 жовтня заступник генпрокурора Віталій Касько заявив, що представники офісу прокурора Гаазького трибуналу наприкінці жовтня вирішуватимуть, чи брати під свою юрисдикцію два питання, які підняла перед інституцією Україна.