У міліції кажуть, що вгамували старателів. Затриманих – близько 150-ти. ОНОВЛЕНО

Затримані копачі доставлені до Маневицького райвідділу міліції. Правоохоронці встановлюють особи порушників.

Нагадаємо, сьогодні, 24 жовтня, близько 10-ї години поблизу села Лісове зібралися близько п’ятисот осіб із лопатами. Чоловіки йшли в напрямку лісового масиву з наміром здійснювати незаконний видобуток бурштину-сирцю. Вже за годину кількість старателів збільшилася до 5 тисяч осіб, – повідомили у прес-службі міліції.

Щоб попередити протиправні дії старателів та не допустити силового протистояння, на місце події прибули правоохоронці та представники місцевих органів державної влади. Спочатку правоохоронці намагалися врегулювати конфлікт, налагодивши зі старателями діалог. Однак копачі розпочали незаконний видобуток сонячного каміння.

Станом на 18:00 правоохоронці припинили незаконну діяльністьбурштинокопачів.Їм допомагали бійці громадського формування “Буг”, ветерани батальйонів “Айдар” і “Азов”, члени громадських організацій “Автомайдан України” і “Автомайдан Волині”, “Самооборона”.

“Відомості про подію внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 2 статті 240 Кримінального кодексу України. До Маневицькогорайвідділу доставлені всі затримані особи, для проведення слідчих дій, – прокоментував начальник УМВС України у Волинській області Петро Шпига. – Охорону місця незаконного видобутку корисних копалин забезпечують 500 правоохоронців, військовослужбовці Національної гвардії України, добровольчих батальйонів та місцевого населення. Окрім того, на допомогу виїхали спецпідрозділи із інших областей”.

По всьому периметру виставлені блокпости, які охороняють території незаконного видобутку бурштину цілодобово.

“Ми контролюємо ситуацію в регіоні. Міліція Волині не допустить будь-яких порушень чинного законодавства та спроб дестабілізації ситуації в області”, – наголосив Петро Шпига.