Волинь: у дитячому санаторії виявили порушень на 2 мільйони

Держфінінспекціїя виявила порушень на понад 2 мільйони гривень під час перевірки Волинського обласного дитячого протитуберкульозного санаторію «Згорани».

Про це пише БУГ з посиланням на прес-службу інспекції.

Планова ревізія фінансово-господарської діяльності санаторію «Згорани» у Любомльському районі виявила низку порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів на 1,026 мільйона гривень та нецільового використання бюджетних коштів на 1,113 мільйона гривень.

Зокрема, при проведенні ремонту в адміністративному приміщенні та приміщенні старої школи санаторію, а також при будівництві амфітеатру, які за своєю сукупністю та об’ємом відносяться до капітального ремонту та капітального будівництва, використано асигнування по поточних видатках, що й призвело до нецільового використання бюджетних коштів на понад мільйон гривень.

Також під час ревізії з’ясували, що у 2012 році провели оздоровлення 41 дитини на підставі путівок, виданих лікувальним закладом, в якому діти не перебували на диспансерному обліку, та в лікувальному закладі відсутня будь-яка інформація про цих дітей. Як наслідок, на оздоровлення вказаних дітей зайво використано коштів обласного бюджету на загальну суму 0,4 мільйона гривень.

Серед виявлених порушень – зайве списання медикаментів, яке спричинене внаслідок завищення термінів перебування дітей в санаторії в 773 випадках у загальній сумі 0,3 мільйона гривень; незаконні видатки на заробітну плату з нарахуваннями до страхових фондів на загальну суму 0,2 мільйона гривень, інші втрати – 0,1 мільйона гривень.

За допущені порушення на головного лікаря склали протокол про адміністративне правопорушення за статтею 164-12 Кодексу України про адміністративні правопорушення, вісім посадових осіб притягнули до адміністративної відповідальності за статтею 164-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення на загальну суму 1,6 тисячі гривень.

Керівникові установи надіслали вимоги про усунення виявлених порушень, до установи застосували заходи впливу за порушення бюджетного законодавства.

Матеріали ревізії передали до УПЗСЕ УМВС України у Волинській області та про її результати проінформували прокуратуру Волинської області.