У діях Романюка стосовно заборони мітингів складу злочину не було, – міліція

Слідчий Луцького міського відділу УМВС України виніс постанову про закриття кримінального провадження проти луцького міського голови Миколи Романюка.

Відомості про прийняте рішення внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Документ датується 20 жовтня, – пише Волинський інформаційний портал.

8 жовтня в слідчим міліції з прокуратури Луцька надійшли матеріали кримінального провадження від 7 жовтня, внесені до ЄРДР за статтею 340 Кримінального кодексу України за заявою депутата Луцької міської ради Андрія Осіпова, про вчинення Миколою Романюком кримінального правопорушення, а саме перешкоджання Волинській обласній організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода» та Волинській обласній організації Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» проведенню мітингу 17 травня 2012 року на Київському майдані.

Під час досудового розслідування з’ясували, що Романюк 16 травня 2012 року від імені виконавчого комітету Луцької міської ради звернувся до Волинського окружного адміністративного суду з позовом про встановлення обмеження щодо реалізації права на мирне зібрання шляхом заборони проведення мітингу.

16 травня від імені виконавчого комітету Луцької міської ради він звернувся з відповідним позовом до Волинського окружного адміністративного суду. Причиною цього позову було те, що заяви про проведення мирних зібрань були подані представниками ВО «Свобода» та ВО «Батьківщина» з порушенням Порядку проведення мітингів, походів та зборів, затвердженого рішенням виконкому Луцької міської ради в 2008 році та у зв’язку з зверненням міліція міста про необхідність заборони проведення таких мітингів для забезпечення громадського порядку. Також під час допиту Романюк акцентував увагу на тому, що 16 травня він звернувся з позовною заявою до суду про заборону зібрання не окремих політичних сил, а всіх політичних партій, які мали намір 17-го збиратися на мітингування.

Під час досудового розслідування до матеріалів кримінального провадження долучили постанову Волинського оружного адміністративного суду від 17.05.2012 про задоволення позову Виконавчого комітету Луцької міської ради.

Також до матеріалів долучили постанову Волинського оружного адміністративного суду від 16 травня про задоволення позову Виконавчого комітету Луцької міської ради, щодо обмеження права на мирне зібрання шляхом заборони Луцькій міській організації Партії Регіонів проведення пікетування 17 травня 2012 року з 12.00 до 16.00 на Київському майдані в місті Луцьку.

У такий спосіб, під час досудового розслідування з’ясували, що міський голова Микола Романюк, представляючи інтереси виконкому Луцької міської ради, діяв в інтересах всієї громади Луцька, не надаючи жодних привілеїв як провладним, так і опозиційним політичним силам, – кажуть в міліції.

Тож слідчий постановив кримінальне провадження від 7 жовтня 2015 року закрити у зв’язку з відсутністю в діях Луцького міського голови Миколи Романюка складу злочину, передбаченого статтею 340 Кримінального кодексу України. Відомості про прийняте рішення внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань.