У Романюка пояснили, як вирішити проблему будинку без опалення

Єдиний реальний вихід для опалення будинку на Шевченка, 37а у Луцьку – встановлення автономного опалення. Без нього будинок може взагалі залишитися без тепла взимку.

Про це розповів начальник відділу експлуатації житлового фонду департаменту житлово-комунального господарства Луцької міської ради Юрій Крась під час прес-конференції у четвер, 22 жовтня.

За його словами, раніше будинок опалювало ПАТ «Електротермометрія» за рахунок своїх комунікацій. Робоча температура на підприємстві – 15 градусів, що було не достатньо. Також завод у сезоні 2004-2015 років працював 3 дні на тиждень. Тому за зиму було понад 100 скарг на опалення від мешканців цього будинку.

16 липня 2015 року керівник підприємства Юрій Малихін повідомив міську раду, що підприємство не буде у нинішньому опалювальному сезоні давати тепло будинку. Крась стверджує, що в міської ради не було достатньо часу, щоб вжити всіх необхідних заходів для вирішення проблеми до початку опалювального сезону. Тому прийняли рішення підвести до будинку додатковий газопровід та систему автономного опалення.

Із 70 квартир будинку вже 30 підписів за таку ідею. Декому байдуже, а 20 людей виступають проти, ‒ стверджує Юрій Крась. Загалом із мешканцями вже було 7 зустрічей. Вони пропонують альтернативу – встановлення модульної котельні в цьому районі. Проте вона за цінами 2009 року могла б обійтися 2,5 мільйона гривень. А нині це ще більша сума. Таких коштів у поточному сезоні в міської ради немає.

Під час останньої зустрічі частина мешканців заважали робітникам прокладати до будинку магістральний газопровід. Проте міськрада вже отримала всі необхідні документи для виконання робіт, тому за перешкоджання люди можуть нести кримінальну відповідальність.

«Чому мешканці, які згодні на автономне опалення, мають страждати?» ‒ каже Юрій Крась. Він додає, що міська рада компенсує більше 60% коштів за такі роботи. Тільки проектна вартість газопроводу – 104 тисячі гривень. Також потрібно провести додаткові газові труби в самому будинку, встановити лічильники тощо.

12170236_863470683702112_1714505958_n