«Треба уважно дивитися, щоби не отримати Троянського коня», – Мірошниченко про мир

Депутат Верховної Ради України від політичної партії «Об’єднання «Самопоміч» Іван Мірошниченко розповів про найнеобхідніші в кризових умовах кроки реформування – «конкурсну приватизацію», мораторій на продаж  та чому не варто  швидко «хапатися» за мир.

Про член Аграрного комітету Верховної Ради Іван Мірошниченко розповів 21 жовтня під час прес-конференції у Луцьку.

Він зазначив, що за час діяльності уряду не вдалося добитися значних позитивних змін в економічному плані.

«Глобальних реформ не відбулося і через це Україна втрачає підтримку і розуміння Західних партнерів», – зазначив Мірошниченко та додав, що втрата підтримки може стати серйозним ударом.

Ускладнює економічне становище й війна Сході України. Поте зараз ідуть перемовини про мир. «Дуже уважно треба дивитися, на яких умовах ми отримаємо цей мир», – додав нардеп. Він нібито має бути збудований на принципах відведення озброєння, закриття кодону тощо. Але це має бути на основі Мінських угод. .

«Мир нам потрібен, але на яких умовах?Треба уважно дивитися, щоби не отримали Троянського коня», – зазначив Мірошниченко та додав, що перед виборами війна відійшла на другий план, бо актуалізувалися питання економічної стабільності та плати за тарифи.

Нардеп вважає, що за останній рік уряду вдалося досягти позитивних зрушень хіба у питаннях дерегуляції бізнесу, оскільки спростили процес отримання документів та їх кількості. Що стосується агропромисловості, то тут відмінили близько 25% документів, і вже зареєстрований законопроект, за яким 22 з 44 дозвільних документів планують також відмінити. Тому зараз необхідна лібералізація податкової системи. Саме «Самопоміч» запропонувала змінити ставку податку на фонд заробітної плати, знизивши тим самим тиск на зарплати

Наступним питанням , над яким «треба попрацювати» є приватизація, яку і досі не запустили в повних обсягах. Але поряд з тим Мірошниченко наголошує на небезпеці приватизації за схемою «хто більше дасть». Щоб отримати довготривалий позитивний ефект, необхідно запровадити  конкурсний продаж зі значними інвестиційними зобов’язаннями.

Мірошниченко також вважає необхідністю продовження мораторію на продаж землі. Водночас в уряді думки фракцій щодо цього питання кардинально відрізняються – частина категорично проти будь-якого продажу землі, інша ж частина вважає, що рішення терміново треба приймати.

«Ринок землі у даній ситуації створювати не можна. Ми не забезпечили рівних умов та альтернативності для людей», – підкреслив Мірошниченко.

Контроль за землями сільськогосподарського призначення треба передати на місця,написаний відповідний законопроект. Проте якщо після виборів землю не передадуть у власність органам місцевого самоврядування, місцеві бюджети не зможуть отримувати додаткові кошти.

Серед запропонованих кроків також необхідність залучення іноземних спеціалістів на митницю у якості контролерів, забезпечення підтримки попиту всередині країни.

Водночас Мірошниченко зазначив, що не знімає відповідальності за те, що реформи не доведені до кінця, й з «Самопомочі». Проте команда готова продовжувати працювати над тим, щоб громаді жилося краще