Судова реформа має виглядати зовсім інакше, – Сотник у Луцьку

Депутат фракції «Самопомочі» у Верховній Раді Олена Сотник вважає, що для ефективної роботи судів їх якісний склад треба оновити на 100% принаймні у судах вищої інстанції.

Про це вона заявила під час прес-конференції у Луцьку 21 жовтня.

«Ми вважаємо, що повністю мають бути звільнені судді вищих суддів – касація  і апеляція», – зазначила Сотник. Вона додала, що відповідну пропозицію на розгляд Венеціанської поліції представить Оксана Сироїд.

Нардеп пояснює, що якщо суди вищої ланки стануть чесними, то і у нижчій ланці «зникне бажання» приймати нечесні рішення. Тож найперше важливо  будувати нову українську систему суддів, а не користуватися тією, яка дісталася у спадок від радянських часів.

Просто зняття недоторканості не вирішить проблеми, адже судитимуть суддів  судді,  а це «закрита каста»

«На сьогодні не несе відповідальності лише той, хто не має грошей заплатити. Цей найбільша проблема судочинства», – повідомила Сотник. Іншого рішення, ніж реформа немає. Проте ті, хто можуть це змінити  не мають достатньої мотивації чи достатніх важелів.

«Те що зараз відбувається – не реформа прокуратури, а просто звільнення певної кількості прокурорів», – зазначила політик. І хоч у законодавсті проописано, що у конкурсі можуть брати участь нові люди, фактично це не так. Люди без прокурорського досвіду можуть претендувати лише на посади нижчої ланки.

Доказом того, що система не працює, є розгляд справ розстрілу Майдану. Олена Сотник надавала юридичну допомогу родині Василя Мойсея  та  була адвокатом інших майданівців, тож дуже уважно слідкує за перебігом справ. Вона вважає, що оскільки «справи розбили на 180 часток і таким чином ніхто й ніколи не буде покарний». Справу необхідно розглядати як єдине ціле.

«Зараз вже заявляють про відсутність сліду ФСБ, хоча ще півроку тому заявляли про  підтверджуючі документи», – зазначила Сотник. Тому вона сподівається, що Наливайченко, як людина, яка бачила ці документи, виступить свідком у справі.

« Навіть у парламенті є супротив, значить є що приховувати», – зазначила Сотник. Це, за її словами,  означає що люди при владі не зацікавлені у справедливому судочинстві та реформі систем судів і правоохоронних органів. А в нинішніх умовах питання реформи цих галузей має бути першочерговим.