«Днрівці» вимагають амністії в обмін на звільнення полонених

Бойовики так званої «ДНР» обіцяють звільнити українських військових, які перебувають у полоні, якщо їх амністують.

Про це інформує ТСН  з посиланням на уповноваженого президента України з питань мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях Ірину Геращенко.

Бойовики так званої «ДНР» публічно взяли на себе відповідальність за зрив виконання мінських угод, вимагаючи повної амністії для себе в обмін на полонених українських вояків. Однак Україна не пристала і не пристане на цей шантаж.

«Вони намагаються прив’язати звільнення наших героїв з амністією бандитів. Друге проблемне питання: вони намагаються штучно зменшити кількість утримуваних заручників, перетворюючи питання звільнення на непристойний торг. Думаю, тепер мають, по – перше, зникнути всі спекуляції всіх тих, хто кричав, намагаючись критикувати мінську групу і СБУ, українську владу і всі наші важкі переговори, що «зрадавсьопропалочомуідосівсіхнезвільнили – аотмибдавновсіхзвільнили». Ви публічно побачили і почули ті неприпустимі умови і шантаж, якими намагаються тиснути на Україну бойовики», – написала вона у Facebook сьогодні.

За словами Ірини Геращенко, безумовне звільнення усіх заручників є обов’язковим пунктом мінських угод, який давно мав бути виконаний. Саме тому Україна буде тиснути всіма можливими способами з вимогою виконати мінські угоди у цій частині.

«Амністія – це абсолютно інший пункт мінських угод, і вона може вступити в дію тільки після повернення законності на окуповані території і виведення звідти «буратін», – йдеться у дописі.

Нагадаємо, що наприкінці вересня контактна група домовилась про відведення від лінії розмежування на Донбасі артилерії калібром менше 100 мм, танків та мінометів менш ніж 120 мм. Відведення озброєння розпочалося з танків у Донецькій області, а 20 жовтня сили АТО на Донбасі починають відводити озброєння калібром менш ніж 100 мм.