«Після Майдану у парламенті нічого не змінилося», – Олена Сотник у Луцьку

Нардеп від фракції «Самопомочі» Олена Сотник вважає, що після Майдану у парламенті не відбулося перезавантаження  – там лишилося 56% «старих» облич, які не надто прагнуть реформ. Тож таку ситуацію необхідно терміново змінювати.

Про це Сотник  розповіла 21 жовтня у Луцьку під час прес-конференції.

Аналізуючи ситуацію,чому не відбуваються такі необхідні реформи нардеп помітила, що після Майдану парламент недостатньо оновився. Сотник, йдучи у парламент була впевнена, що після Революції депутати будуть абсолютно іншими. Проте 56% депутатів  – це «нові прізвища без нового бачення». Тому у парламенті немає критичної маси, яка прагне змін і проводитиме реформи.

Друга проблема – старі еліти. Партії або люди, які багато років у політичній системі, продовжують перебувати там , консервуючи свої інтереси.

Третя проблема – відсутність політичної волі. За словами Сотник, першим волю мав би проявити Президент, давши можливість перепризначити на посаду Генерального прокурора людину, якій довіряє суспільство. Не відзначився особливою політичною волею й уряд..

«Сьогодні довіра до парламенту 5%. Це дуже низький показник, особливо коли ти проводиш реформи», – зазначила Сотник. Тож змінювати країну в таких умовах дуже важко. І хоч парламент приймає у тирчі більше законів, ніж попередній, на стадії виконання зараз лише 15% з них.

Також нардеп помітила, «що Майдани в голові» відбулася не всюди. Міста, які так і не пережили Майданів  зовсім не змінили світогляду, тож ці люди не готові самі робити реформи.

Щоб змінити такий стан речей, важливо «повалити ієрархіям», тобто  треба розпочати вирішувати свої проблеми на місцях. Тож вона закликала усіх, хто голосуватиме на виборах зрозуміти, що вони голосують за себе – за те що буде відбуватися на місцях, бо в цієї влади буде багато повноважень..