Виконком «забрав» 2 мільйони в зоопарку та «дав» «Луцьктеплу»

Виконком Луцької міської ради прийняв рішення збільшити внески до статутного капіталу ДКП «Луцьктепло» за рахунок зменшення видатків на модернізацію зоопарку на 2 мільйони гривень.

Таке рішення прийняли через розпорядження Кабміну від 7 жовтня 2015 року із рекомендацією вжити заходів для погашення заборгованості за поставлений до 1 січня 2014 року газ.

Як пояснила Лілія Єлова, після запитання Богдана Климчука, на підприємстві нині є важка ситуація. Є понад 30 мільйонів боргів. 6 мільйонів 100 тисяч ‒ невідшкодована різниця в тарифах. У підприємства відсутні оборотні кошти для сплати поточних платежів.

Так, на 1 жовтня заборгованість із зарплати перед працівниками 4 мільйони. Тому 2 мільйони внесуть у статутний капітал, щоб виплатити зарплату працівникам до липня 2015 року.

Член виконкому Олег Бондарук поцікавився, чому в місті провалили опалювальний сезон і чому до такого стану запустили мережу теплопостачання. На це Тарас Яковлев відповів, що через відсутність гарячої води лучани не платили «Луцьктеплу», а через це на підприємство не надходили обігові кошти. Посадовець не бачить проблеми із стартом опалювального сезону в місті, адже, мовляв, неможливо за один день запустили опалення всіх будинків. Яковлев вважає, що до питання опалення в місті прикута надмірна увага через вибори.

За словами заступника міського голови Лариси Соколовської, певний час «Луцьктепло» платило тільки зарплати і не ремонтувало мережі. Вона вважає, що в країні такі підприємства «знищують», адже із 1 січня 2016 року знімається заборона на застосування виконавчих проваджень, тому «Луцьктеплу» доведеться віддавати ще 49 мільйонів різних боргів за попередні роки.

Нагадаємо, на ДКП «Луцьктепло» виникла напружена ситуація в колективі через те, що працівникам вже кілька місяців не платять зарплати.