Відповідальними пообіцяли бути 113 волинських кандидатів

Активісти Громадського руху «Чесно» на Волині в рамках кампанії «Стеж за грошима» зібрали 113 підписаних «Декларацій відповідальності» кандидатів у депутати, а також претендентів на крісло міського голови Луцька та Нововолинська.

Про це йшлося під час прес-конференції 21 жовтня, – повідомили у русі «Чесно».

Кампанія «Стеж за грошима» на Волині зосереджена на виборах до Луцької міської ради, проте підписувати декларації активісти закликали усіх кандидатів, що балотуються до місцевих рад.

Таким чином, серед кандидатів до місцевих рад на Волині вдалось зібрати підписані «Декларації відповідальності» у 6 претендентів на пост Луцького міського голови та 1 на посаду очільника Нововолинська, 1 – на пост мера Рожища, 86 кандидатів в депутати до Луцької міської ради, 16 – до Волинської обласної ради, і по дному – до Луцької районної та Рожищенської районної рад.

Серед кандидатів в очільники міської ради Луцька «Декларації відповідальності» підписали Олена Голєва, Микола Романюк, Олександр Товстенюк, Павло Данильчук, Володимир Кучер та Олександр Кралюк.

Євгеній Недищук підписав декларацію як кандидат в мери Нововолинська, а В’ячеслав Поліщук – як кандидат на посаду міського голови Рожища.

Серед кандидатів до Луцької міської ради від партії БПП «Солідарність» публічну відповідальність у проведенні прозорої виборчої кампанії взяли на себе 17 кандидатів в депутати. Зокрема Андрій Авраменко, Андрій Гаврищук, Юлія Гринчук, Ігор Дильов, Артем Запотоцький, Богдан Климчук, Олександр Козлюк, Ольга Лисобей, Юрій Моклиця, Олександр Мартинюк, Олександр Ніколайчук, Анатолій Пархом’юк, Віталій Почтарук, Сергій Поха, Олександр Рачков, Богдан Бальбуза, Петро Верзун.

Серед кандидатів від партії «Самопоміч» під «Декларацією відповідальності» підписався 13 кандидатів в депутати до Луцької міської ради: Юлія Вусенко, Тетяна Валянська, Іван Грушецький, Віталій Захарчук, Вікторія Колодяжна, Андрій Мельник, Мар’яна Сорочук, Сергій Рижков, Ольга Бузулук, Алла Надточій, Тарас Шляхтич, Юлія Євпак, Віктор Гуменюк.

Своїми підписами публічно пообіцяли бути відкритими до громадськості такі кандидати до міської ради Луцька від партії «Народний контроль»: Павло Данильчук, Михайло Шелеп, Олег Бондарук, Тетяна Ленартович, Андрій Омельчук, Сергій Мерчук, Ігор Федосюк, Таміла Пригода, Ігор Корнійчук, Валентина Машлай, Леся Бондарук, Юлія Федосюк, Олександр Нечипорук, Дмитро Зінько.

У партії «Громадянська позиція» під «Декларацією відповідальності» підписалося 8 кандидатів у депутати: Сергій Чуріков, Василь Бажанюк, Валентин Мамосюк, Олег Колеснік, Лариса Павловська, Ігор Слободян, Вадим Вітінський, Олександр Закревський.

Серед кандидатів до Луцької міської ради від «Радикальної партії Олега Ляшка» підписалися лише Олексій Пус, Володимир Кучер та Костянтин Петрочук.

У партії «Сила людей» публічну відповідальність перед громадою засвідчили підписом Роман Приходько, Ірина Осіпова, Андрій Осіпов, Артем Горбатов, Олена Зелінська, Іванна Приймачук, Світлана Реміз, Андрій Прокопюк, Тарас Осадовський, Людмила Висоцька, Дмитро Купира, Олександр Конончук.

У партії «Батьківщина» серед кандидатів до Луцької міської ради поставив підпис під «Декларацією відповідальності» лише Василь Гриб.

Серед кандидатів від «Європейській партії України» декларації підписали Олена Голєва, Олександр Малащук, Юрій Мацюк, Андрій Ткачук, Надія Пятенко, Віктор Шевчук, Марина Воронкова, Юлія Поліщук, Олена Оляніцька, Алла Ткач, Євгеній Лебедь, Юрій Девіцький, Олена Бірюліна, Микола Головань, Володимир Бабійчук, Валентина Власюк.

Двоє кандидатів до Луцької міської ради від «Партії Зелених України» підписали «Декларації відповідальності»: Богдан Головатий та Борис Максимюк.

Володимир Бут-Гусаїм підтвердив своїм підписом обіцянку доброчесності у передвиборчій кампанії як кандидат у депутати Луцької районної ради від партії «Батьківщина», а кандидат Андрій Музика (теж від партії «Батьківщина») – до Рожищенської районної.

Серед претендентів на депутатські крісла до Волинської обласної ради підписи під «Декларацією відповідальності» поставили: Володимир Данилюк, Святослав Рейкін, Святослав Кравчук (партія «Наш край»), Віктор Смолярчук, Іван Мирка («Самопоміч»), Юрій Гупало, Юрій Дмитрук (БПП «Солідарність»), Володимир Красуля, Сергій Дунець, Микола Силюк, Валерій Шварцкоп,   Юрій Лазаренко, Наталія Віслогузова («Громадянська позиція»), Юрій Федотов, Олександр Хатинець («Партія зелених України»), Захар Ткачук («Батьківщина»).

Крім того, Микола Іванюк підписав «Декларацію відповідальності» кандидата в депутати. Проте згодом стало відомо, що він балотується тільки як самовисуванець в мери міста Луцька.

Не підписали запропоновані «Декларації відповідальності» жоден кандидат від партій «УКРОП», «Опозиційний блок», «Аграрна партія України». Підписавши «Декларації відповідальності» кандидати в депутати та очільники місцевих рад зобов’язали керуватись принципами прозорості, публічності та підзвітності в своїх діях до та після обрання.

Відповідно до закону та до 1 жовтня кандидати мали б оприлюднити Декларації про майно, доходи, витрати, і зобов’язання фінансового характеру за 2014 рік. Також до 20 жовтня кандидати повинні висвітлити детальні проміжні фінансові звіти про надходження та витрати на виборчу кампанію. А до 30 жовтня подати остаточні фінансові звіти представникам руху «Чесно».

«Вкотре нагадуємо кандидатам про їх зобов’язання перед громадськістю і законом виконувати всі пункти підписаної «Декларації відповідальності» та діяти прозоро в рамках виборчої кампанії-2015», – йдеться у повідомленні.