Села повинні стати успішними, а люди в них – заможними! – Валентин Романюк

Валентин Романюк – кандидат в обласну раду по округу №20 від партії Блок Петра Порошенка «Солідарність». Спілкуючись з людьми, він розуміє, як багато ще треба зробити, аби жителі села почували себе щасливими та мали усі блага.

 

Валентине Миколайовичу, Ваш округ – поблизу Луцька, здавалося б, які проблеми у людей, які живуть поблизу облцентру. Однак вони є. На що нарікають жителі луцького району найбільше?

Насправді, тільки здається, що ці села дуже успішні, адже поряд Луцьк. Для прикладу, як виявилось, в Богушівку їздила маршрутка дев’ять разів на день. Однак перевізник відмовився обслуговувати маршрут, тож люди були змушені ходити півтора кілометра до траси, аби виїхати.

Дізнавшись про цю проблему, я вирішив допомогти. Звернувся до голови Волинської ОДА Володимира Гунчика, й він посприяв. Орієнтовно з 20 жовтня рух маршруток буде відновлений і люди матимуть змогу користуватись громадським транспортом.

Так, але кажуть, що і дороги в селах бажають кращого…

Це дійсно так. Однак чинна влада впроваджує реформу децентралізації, а важлива її складова – ремонт доріг. Цьогоріч по-новому розподілялись бюджетні кошти, тож вже почали ремонтувати дороги у селах, в тому числі на Волині.

Я особисто сприятиму виділенню коштів для ремонту доріг між Богушівкою та Боголюбами, Боголюбами  та Зміїнцем, адже зараз стан доріг там просто катастрофічний. Відремонтувати дорожнє покриття потрібно й у Маяках, Заборолі, Зміїнці, Боголюбах, Сирниках, Рокинях та інших селах. Паралельно потрібно здійснювати і освітлення цих доріг.

Знаю, що ви вже сприяли ремонту доріг на цій території.

Так. Незабаром розпочнуться роботи між Шепелем та Заболотцями. Кошти на ремонт дороги обласна рада виділила ще у серпні, однак їх використали на інші потреби району.

Тож, коли з’явилося додаткове фінансування, я посприяв тому, щоб його виділили саме на цей відрізок дороги.

Велику увагу ви приділяєте розвитку культури на селі. Чому?

Тому що, якщо ми не вкладатимемо у культуру, то рано чи пізно доведеться вкладати у зброю. Конфлікт на Сході показав – не можна розвивати тільки промисловість. Люди мають отримувати естетичну освіту, мати де проводити дозвілля.

До того ж, коли молодь, для прикладу, має чим зайнятись у вільний час, то вона не піде до бару пити пиво.

Нам треба більше розвивати гуртки у селах, позашкільну освіту, адже у ранньому віці можна виявити талант.

От, скажімо, у селі Тарасово немає ніякого приміщення, де можна було б проводити якісь культурні заходи. Як так може бути? Адже навіть, якщо якийсь письменник захоче приїхати з презентацією книги, то немає приміщення, де можна було б її організувати.

Я вважаю, що так не повинно бути, тож буду докладати максимум зусиль, аби вирішити це питання.

Часто не краща ситуація й зі спортом на селі…

Це так, але зазвичай є школи зі своїми майданчиками і залами. В них в позаурочний час займається молодь в різних секціях.

Проте не скрізь така ситуація. Для прикладу, в Боголюбах в школі немає спортзалу. Там триста дітей займаються фізкультурою просто на вулиці. А це ж здоров’я наших дітей.

Переконаний, що влада повинна зробити усе, аби збудувати спортзал для школярів.

Зараз складна ситуація й з дитсадками… Адже обов’язкову дошкільну освіту запровадили, а місць у садочках не побільшало.

Більше того, в багатьох селах цих садочків немає, а в тих, в яких є, потрібно багато чого зробити.

Наприклад, в Маяках варто утеплити дитсадок. По-перше, нашим малюкам буде тепліше взимку, а по-друге – це економія бюджетних коштів. За них можна буде й ремонтувати приміщення, й відкривати додаткові групи.

В розмові ви згадали децентралізацію. Вважаєте, що це панацея?

Президент України Петро Порошенко вперше в історії держави вирішив віддати владу на місця. Насправді, передача повноважень це не лише можливість, а й відповідальність. У такому разі не можна буде нарікати на владу, яка вгорі. Усе вирішуватиме громада: куди витрачати кошти, які об’єкти будувати. Тож люди самі обиратимуть: збудувати їм спортзал чи відремонтувати шмат дороги.

Однак переконаний, що після децентралізації села матимуть більше можливостей для розвитку.

Багато людей нарікають на те, що реформи відбуваються повільно. Ви балотується у раду від президентської сили. Чому покращення життя поки не дуже відчутне для волинян?

Ми всі маємо розуміти, що Україна перебуває у стані гібридної війни. Коли Петро Порошенко прийшов до влади, у нас не було армії й за рік ми її створили.

Зараз багато коштів, які виділяються з бюджету, ідуть на Збройні Сили України. Ми повинні розуміти: якщо не буде сильної армії, то України взагалі може не бути як держави.

Окрім того, аби реформувати усі галузі потрібно змінити Конституцію та внеси зміни до півтисячі законів.

Саме тому зараз й реформи не такі швидкі, як хотілося б.

 

Надія КОЗАК