На Волині фермеру незаконно передали 102 га землі

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ визнав незаконним передачі волинському фермеру земельних ділянок площею 102 гектари.

Про це повідомляє IA ZIK.

Суд задовольнив касаційну скаргу прокуратури у справі за позовом до головного управління Держземагенства у Волинській області та одного з фермерів. Феміда визнала незаконними та скасувала накази про надання фермеру дозволу на розроблення документації із землеустрою, її затвердження та передачі земельних ділянок площею понад 102 га йому в оренду.

Суди ж першої та апеляційної інстанцій відмовляли в задоволенні позову прокурора району, хоча, надаючи фермеру землю, Держземагенство порушило вимоги законодавства.

Так, земельні ділянки не містили спільних меж і були розташовані на значній відстані одна від одної. Окрім того, орендар не надав доказів наявності в нього сільськогосподарської техніки, яка могла підтвердити намір використовувати земельні ділянки за призначенням, не зазначив кількості членів фермерського господарства та відомостей про наявність у них права на безоплатне отримання земельних ділянок у власність.

Наразі ж прокуратура наполягає на усуненні порушень земельного законодавства та поверненні понад 102 га земель на території Іванчицівської сільської ради Рожищенського району у державну власність.