«Волиньоблавтодор»: з’явилися нові борги

Незважаючи на те, що працівникам ДП «Волинський облавтодор» лише нещодавно погасили заборгованість із зарплати, до зимового періоду готова ледь половина техніки.

Про це повідомили 19 жовтня під час оперативної наради.

Волинська область має понад 6000 кілометрів доріг, які станом на сьогодні обслуговують 25 бригад. На виконання робіт на дорогах на 2015 рік виділено 91 мільйон гривень. Наразі профінансовано 69 мільйонів гривень, з них 4,4 мільйона витратили на погашення боргів із заробітної плати.

Незважаючи на це, рахунки облавтодору розблокували лише 15 жовтня. Додатково облрада виділила 3,8 мільйона гривень на утримання доріг місцевого значення, тож сума, виділена з обласного бюджету, загалом ‒ 22,6 мільйона гривень.

За 9 місяців поточного року «Волинський облавтодор» виконав робіт на 51,4 мільйона гривень. Повідомили також, що наразі підприємство скоротило кількість працівників до 668 осіб. Середня зарплата працівника підприємства ‒ 2,2 тисячі гривень. Проте навіть виплативши попередню заборгованість із заробітної плати, вже накопичилося 1,6 мільйона гривень нової заборгованості.

До початку зими з 350 одиниць техніки підготовлено лише 255, необхідну кількість піску і снігу вдасться накопичити за 2 місяці.

Водночас голова Волинської обласної держадміністрації Володимир Гунчик зазначив, що ніхто не збирається ліквідовувати автодор, його хочуть лише реформувати. Але стан підприємства не найкращий – лише 5 філій володіють необхідною технікою, а значна частина філій просто «мертва». Проте губернатор вважає, що структуру необхідно зберегти.