Вірменська громада хоче храм у Луцьку

Представники вірменської общини просять владу посприяти з будівництвом їхнього храму.

Про це стало відомо під час зустрічі голови ОДА та представників нацменшин сьогодні, 19 жовтня, ‒ пише Інформаційне агентство Волинські новини.

Як зазначив представник вірменської громади Нішан Антонян, вірмени луцька планують збудувати в місті власний храм. Він запитав у голови облдержадміністрації, чи не можна оформити всі документи для цього об’єкту за спрощеною системою.

Як згодом пояснив Нішан Антонян, вже є попередні погодження з управлінням архітектури міської ради. З його слів, вірменську церкву запланували збудувати на вулиці Боженка, навпроти заводу АТ «СКФ Україна».

Він зауважив: вірмени не просять повернути їм їхній старовинний храм, який давно реквізувала радянська влада і нині використовується як житловий будинок. Натомість вони хочуть збудувати новий храм.

Зі слів Нішана Антоняна, в Луцьку є 150 представників вірменської общини, половина з них написали заяви на вступ до вірменського товариства.

Довідка

Вірменська церква Святого Стефана ‒ давній храм луцьких вірмен. Збудований приблизно у XV- XVI столітті. В радянський час перебудований у житловий будинок, яким є і нині. Знаходиться за адресою вулиця Галшки Гулевичівни, 12.