Спостерігачі зафіксували на Волині порушення із бюлетенями

На Волині станом на 19 жовтня лише дві районні ТВК передали надруковані бюлетені сільським та селищним комісіям, а чотири ТВК – ще не забирали їх з друку.

Про це повідомили у громадянській мережі «Опора» у Волинській області.

Спостерігачі зафіксували недотримання строків виготовлення виборчих бюлетенів поліграфічними підприємствами для окремих виборчих комісій. Зокрема, із запізненням було надруковано виборчі бюлетені для Любомльської та Маневицької районних виборчих комісій. Крім того, для Луцької міської і районної виборчих комісій, Шацької і Ківерцівської районних ТВК станом на 19 жовтня бюлетені ще не надруковано.

Обласна виборча комісія проводила виїзне засідання у приміщенні поліграфічного підприємства з 15 до 17 жовтня, на якому безпосередньо на місці отримувала і передавала виборчі бюлетені міським та районним ТВК. Так, вчасно (15-16 жовтня) отримали виборчі бюлетені для виборів депутатів облради Ковельська, Володимир-Волинська, Турійська, Любомльська, Любешівська, Камінь-Каширська, Ківерцівська, Локачинська, Рожищенська, Іваничівська, Шацька районні та Володимир-Волинська, Ковельська, Нововолинська міські виборчі комісії.

Натомість, на день пізніше, як того вимагає закон, 17 жовтня, бюлетені для виборів депутатів обласної ради отримали Луцька міська, Маневицька, Луцька, Горохівська, Ратнівська і Старовижівська районні виборчі комісії.

Не забезпечили ТВК і вчасну передачу виборчих бюлетенів селищним та сільським ТВК. Зокрема, наступного дня, після отримання з поліграфічного підприємства, виборчі бюлетені передали сільським, селищним ТВК лише Нововолинська міська, Локачинська та Ковельська районні виборчі комісії.

Крім того, з різних причин ще не передавали бюлетені сільським і селищним ТВК Луцька, Локачинська, Рожищенська, Володимир-Волинська, Іваничівська, Турійська, Маневицька, Ківерцівська, Ратнівська, Старовижівська, Шацька і Любомльська районні, Луцька, Володимир-Волинська і Ковельська міська виборчі комісії.

Спостерігачі зафіксували також два факти недотримання процедури приймання бюлетенів сільськими та селищними комісіями. Зокрема, у Ковельському та Любешівському районах районні ТВК передали сільським та селищним ТВК виборчі бюлетені для голосування на виборах депутатів районної ради. Однак, сільські ТВК не транспортували передані їм бюлетені, а залишили їх під охороною правоохоронців у приміщенні районних виборчих комісій.

Голови Любешівської районної виборчої комісії Тетяна Колесник пояснила: «Ми передали виборчі бюлетені сільським та селищним виборчим комісіям. Вони, у свою чергу, залишили їх під охороною міліції у приміщенні нашої ТВК, оскільки в районі не вистачає правоохоронців на всі села. 23 жовтня сільські та селищні комісії заберуть їх у нас».

Прокоментувала цей факт також голова Ковельської районної виборчої комісії Антоніна Комісарук.

«Бюлетені отримані ми передали сільським і селищним комісіям. З усіх комісій отримували голова та три члени виборчих комісій, а потім залишили їх у нас під охороною. Виїзного засідання вони не проводили», – зазначила Антоніна Комісарук.