Передвиборча Волинь: «типовий» округ №41

Усі округи до Волинської обласної ради за впізнаваністю кандидатів на обласному рівні можна розділити на дві групи: 1) округи у великих містах, де багато впізнаваних облич і боротьба не на життя, а на смерть, 2) округи, де є один відомий кандидат, зазвичай боєць “старої гвардії”, та група умовних новачків. Про округ з першої групи писав Антон Бугайчук в статті “Передвиборчий Луцьк: “округ смерті” №50″.

Я ж напишу про типовий округ з другої групи.

******

В 41-му окрузі, який охоплює частину Турійського району кандидатів до облради – вісім. Тут у боротьбі за крісло депутата зійшлися представник старої еліти та новачки, з яких реальну конкуренцію “ветерану” становить лише один.

Цей “ветеран” – чинний депутат Волинської обласної ради Любомир Валіхновський. 66-річний чоловік, який завідує хірургічним відділенням в Турійській центральній лікарні, йде від “Аграрної партії України”. Ця політсила стала пристанищем для багатьох регіоналів (її очолює Володимир Жгутов, а заступников у нього колишній регіонал, екс-керівник Луцької райдержадміністрації Ігор Волошенюк) та їхніх союзників. Не є винятком й Валіхновський.

У 2010 році він був безпартійним, але пройшов до облради від УРП “Собор” і логічним було його блокування з тодішньою опозицією, яка презентувала нацдемократичний блок. Однак невідомо як його на сторону регіоналів “завербував” тодішній голова облдержадміністрації Борис КлімчукДля людей, які не хотіли вступати в лави партії Януковича, але хотіли з нею товаришувати, створили групу “Нова Волинь”. До неї й приєднався Валіхновський.

Протягом каденції залишався вірний цій групі. Навіть коли почалася Революція гідності, і опозиція у Волиньраді спробувала декілька разів зібрати сесію, аби підтримати євроінтеграційні прагнення українського народу, Валіхновський серед тих депутатів, які залишилися у “Новій Волині” і не прийшли на засідання. Як і більшість політиків він вичікував.

Сьогодні Любомир Валіхновський – помічник народного депутата Сергій Мартиняка, в округ якого входить Турійський район.

******

Від партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність” балотується безпартійний голова райдержадміністрації Орест Василишин. Родом він зі Львівщини, але після того, як приїхав за розподілом у село Пересіка Турійського району та одружився, залишився на Волині.

50-річного посадовця в Луцьку знають в обмежених колах, а от в районі він – відома персона. У 1996-2002 роках був Озерянським сільським головою. Після Помаранчевої революції очолив райдержадміністрацію, до 2010 року був головою районної ради.

Після 2010 року, коли президентом став Віктор Янукович, пішов у бізнес. Зокрема працював на одному з підприємств чинного депутата облради Романа Микитюка. З 23 лютого 2015-го – голова РДА.

******

Партія Тимошенко делегувала в кандидати по 41-му фермера і депутата райради Володимира Яренчука. Цікаво, що в раду він обрався від Народної партії Володимира Литвина, здавалося б опонентів “Батьківщини”. Однак у політиці як ніде в світі полюбляють приказку “все тече, все міняється”.

57-річний голова господарства “Перлина Турії” в обласній пресі з’являвся не часто. Всі публікації присвячені сільськогосподарській тематиці.

Однак є про нього згадка й на сайті Українська правда. У статті, яка стосується дотацій від уряду Азарова фермерським господарствам, а саме часткову компенсацію фермерам вартості закупленої худоби. Яренчук був серед восьми волинських господарників, які ці гроші отримали.

******

Ще одна відома в районі політична діячка – Алла Євтушок. Вона – депутат райради від всеукраїнського об’єднання “Свобода”. Євтушок – завідувач районного методичного кабінету працівників освіти з 2005 року. Інших згадок у мережі про неї нема.

Решта кандидатів – адвокат Антоніна Гут (“Громадянська позиція”), тимчасово безробітна Ніна Криницька (“Радикальна партія”), підприємець Василь Троян (“Укроп”) та менеджер Валентин Берест (“Самопоміч”) в інтернеті згадуються лише в статусі кандидатів на місцевих виборах 2015 року.

 

Анатолій КОТЛЮК