Луцьк: назвали координаторів обласного Центру допомоги атошникам

У Луцьку відбулася зустріч волонтерів, на якій обговорювали напрямки роботи новоствореного Центру допомоги учасникам АТО. Керівник Центру Олексій Кушнєр розповів про основні напрямки роботи та представив керівників напрямів роботи  – ними стали волинські волонтери Андрій Попик, Тетяна Должко, Олена Звєрєва, майданівець Артем Запотоцький та  учасник АТО Андрій Омельчук.

Зустріч відбулася 19 жовтня у приміщенні Центру на вулиці Привокзальній, 12.

Під час зустрічі волонтери обговорили можливості для співпраці та висловили свої ідеї щодо роботи Центру. Олексій Кушнєр нагадав, що Центр створено відповідно до  указу Президента, а основним його завданням буде допомога демобілізованим на основі баз даних усіх волонтерів.

Він додав, що у соцмережах  волонтерів повідомляли про можливість очолити напрямки. Бажаючих знайшлося небагато, зазначив Кушнєр, проте це достойні кандидатури.

Отож напрямком співпраці міжнародними організаціями та фондами і залученням їх зокрема до реабілітації бійців, буде займатися очільник «Автомайдану України» на Волині Андрій Попик. Кушнір підкреслив, що таким чином можна буде допомагати і досі «не визнаним» бійцям, адже міжнародні організації можуть допомагати їм навіть «без посвідчення учасника АТО».

«Найбільша проблема по людях, які повертаються – виділення та отримання земельних ділянок», – додав Кушнєр. Тож юридичний  напрямок у частині отримання земельних ділянок демобілізованими координуватиме майданівцець Артем Запотоцький, який має великий досвід роботи у цій галузі.

Третій напрямок, а саме соціальної адаптації бійців та співпраці з іншими волонтерами координуватиме  очільниця волонтерської групи «Волинь SOS» Тетяна Должко.

Медичний напрямок очолить волонтерка Олена Звєрєва, яка вже значний період займається реабілітацією  бійців, які воювали на Сході України.

До колективу Центру увійде також обласний військовий комісар, керівник управління праці та соціального захисту населення та  представник територііального органу Державної служби України у справах вертеранів війни та учасників антитерористичної операції  Андрій Омельчук.

Волонтери відзначили, що тепер вони зможуть контролювати, щоб кошти, виділені на бійців, використовувалися дійсно за призначенням. У кожному районі також створять осередки Центру. Також Центр матиме лінію та лінії мобільних операторів, які запрацюють вже найближчим часом. Створять сторінки у соцмережах, де волонтери та атошники зможуть викладати та обговорювати свої пропозиції щодо проектів та роботи Центру загалом.

Вже від завтра у Центрі почнуть чергувати волонтери.

«Люди, які тут працюють, роблять це на волонтерських засадах», – зазначив Кушнєр та додав, що найпершим завданням Центру стане збір і обробка даних – створення своєрідної картотеки потреб, оскільки частина бійців не звертається за допомогою. Він повідомив, що вже провів ряд зустрічей із представниками силових відомств щодо обміну базами, тож перші кроки у цьому напрямку вже зроблено.

«Двері цього Центру відкриті для кожного,  і я хочу, щоб  кожен з вас допоміг зробити цю хорошу справу», – підсумував Кушнєр.