Волинянин розповів, як загримів за ґрати через УПА

Антон Костюк – член УПА, політичний в’язень, який був засуджений на 25 років позбавлення волі в Магаданській в’язниці.

Про це пише Громадське. Волинь.

«Я народився у 1929 році на Хомщині. Були виселені в Одеську область і там ми жили до 1946 року. в 1946 році я пішки прийшов до Луцька. І вже тут познайомився із хлопцями з УПА. Потім я прийняв присягу. Присягу приймав командир нашої західної округи Дубовий. Дав мені псевдо «Чорноус», – розповідає Костюк.

Протягом трьох років «Чорноус» працював у лавах УПА та виконував багато секретних доручень. Проте в 1950 році його разом з батьком розсекретили.

«Більшовики зловили повстанця на псевдо «Антон» і він видав своїх зв’язкових. Того зв’язкового певно добре придушили і він нас видав. І батька засудили. І мене засудили. По 25 років дали. Мене відправили в Магадан, а батька в Норильськ», – розповідає Костюк.

Проте в 1956 році чоловіки потрапили під амністію і повернулись до Луцька.

«Чорноус» розповідає, що зараз з передової повернувся його внук. Дід каже, що також пішов би воювати, проте вже не має здоров’я.

«Нашій Україні я хочу побажати процвітання та щастя, миру і чистого неба над головою. Щоб Україна була така, як ми думали, якою вона буде. Справжня Україна для укрїнців», – зазначає «Чорноус».