Збирають гроші на реабілітацію пораненого під Словʼянськом волинянина

25-річний боєць-волинянин підірвався на ворожій міні і потребує біотехнічної реабілітації.

Про це пишуть волонтери з групи «Народний проект – Всеукраїнський центр волонтерів», ‒ йдеться в повідомленні 5 каналу.

«Жага до життя та невпинна допомога волонтерів інколи стає єдиним фактором, який тримає важкохворого бійця на цьому світі. Саме тому розказати кожну історію пораненого бійця з-поміж десятків тисяч інших історій – це насамперед можливість зрозуміти, які є пріоритети в нашому житті. Головне для солдата – не медалі, нагороди і подяки від перших осіб держави, а, наприклад, можливість самостійно пересуватись. Тому волонтери People’s Project і далі збирають кошти на лікування героїв, а український народ продовжує збирати кошти на дорогі операції, які дають цей шанс», ‒ розповідають волонтери.

Волинянина Юрія у квітні 2014 року з рівненського полігону направили на Схід. 4 липня 2014 року він їхав за боєприпасами, коли його авто наїхало на ворожий фугас – потужним вибухом бійця викинуло з кабіни. Єдине на сьогодні бажання 25-річного Юри – це стати на ноги і відкинути вже остогидлі за рік милиці.

Боєць описав події так: «Територіально – це село біля Слов’янська. Я їхав посередині колони. В той момент переді мною БТР і «Урал» проїхали, а я менший радіус на повороті взяв. І знаю ж правило – рухайся точно по колоні в одній колії. Але не помітив, як взяв курс трохи лівіше і все – відчуваю: все піднімається вгору, я вилітаю з кабіни через двері, розривний удар прийшовся на ноги. Мені дісталося добряче, а хлопець поруч – порівняно з легкими травмами».

Перші машини проїхали далі, решта колони зайняла оборону на випадок ворожого нападу і не одразу під’їхали. Трохи згодом під’їхали розвідники на БТР, надали першу допомогу, наклали шину і забрали поранених. Десантники зробили бійцю потрібні уколи, промили рани і відправили на Харків.

Того ж дня в Харкові йому зашили відкритий перелом, а за тиждень відправили у Вінницю. Там вже поставили апарат, вирівняли кістки, дістали уламок з голови, днів через десять шви познімали і відправили додому.

Реабілітація проходила довго і болісно. «Головний мій план сьогодні – стати на ногу. Більше року ходжу на костилях – вже і не думається про інше, крім як видужати. Це головне», – каже Юрій.

Зрощення кістки у бійця пішло неправильно. До нього приходило багато волонтерів, допомагали. Нарешті зателефонували з проекту «Біотех-реабілітація поранених», запропонували приїхати на консультацію, розказали про волонтерів People’s Project. «Тут мені тільки сказали: «Чого ти раніше не приїхав?» – запитали бійця.

Він каже: «Рік по суті втратив через цю ногу. Втім, не жалкую про те, що сталося. Я воював за свою країну. Хоча і багато моментів в цій війні не розумію. А ховатись? Все життя тікати не будеш, десь – та й наздожене».

Уся історія лікування бійця ‒ за посиланням.

ПриватБанк для переказу у гривнях
Миколаївський обласний благодійний фонд «РЕГІОНАЛЬНИЙ ФОНД БЛАГОЧЕСТЯ»
ПАО КБ ПриватБанк
ОКПО: 36143302
МФО: 326610
Рахунок: 26004053210825
Призначення платежу: Благодійний внесок. Біотех-реабілітація поранених

SWIFT-переказ у USD
BENEFICIARY: Charitable Foundation BLAGOCHESTA
Account: UA803266100000026009053209659
Bank of beneficiary: Privatbank,Ukraine
Swift code: PBANUA2X
Intermediary bank: JP Morgan Chase Bank, New York
Swift code: CHASUS33
Correspondent account: 001-1-000080
Description: Donation for «Bioengineering Rehabilitation for Wounded» project

SWIFT-переказ у EUR
BENEFICIARY: Charitable Foundation BLAGOCHESTA
Account: UA413266100000026009053206287
Bank of beneficiary: Privatbank,Ukraine Swift code: PBANUA2X
Intermediary bank: Commerzbank AG,Germany
Swift code: COBADEFF
Correspondent account: 400 8867 00401
Description: Donation for «Bioengineering Rehabilitation for Wounded» project