У «Самопомочі» розповіли, як зменшити «податковий» тиск

Голова Виконавчого комітету політичної партії «Об’єднання «Самопоміч» нардеп Олег Лаврик вважає, що для того, щоб отримувати додаткові кошти в місцеві бюджети у рамках децентралізації необхідно внести ряд змін до системи оподаткування. Це дасть змогу залишати більше коштів на місцях та зменшити тиск на бізнес.

Про це він повідомив під час прес-конференції 15 жовтня у Луцьку.

Він зазначив, що перші позитивні кроки у напрямку децентралізації помітно вже сьогодні. Тож напередодні формування бюджету на 2016 актуально обдумати подальші дії. Йдеться перш за все про перерозподіл податку з фізичних осіб.

«Люди користуються інфраструктурою міст, а їхні податки йдуть за місцем реєстрації юридичних осіб», – нагадав Лаврик. Тому зараз розглядають можливість розщеплення податку фіскальною службою.

«Технічно держава готова робити це вже сьогодні. Тож незалежно від того, у якому підприємстві працює людина – податок з її зарплатні може залишатися за місцем її проживання», – резюмував політик. Це кардинально змінить величину коштів, які з наступного року зможуть отримувати місцеві бюджети.