Показали, як можуть забудувати Театральний майдан

На театральному Майдані Луцька може з’явитися підземний пішохідний перехід та торговий комплекс. У планах також побудова громадської вбиральні, кафетерію та побудова вантажних ліфтів.

Проект будівництва показали сьогодні, 16 жовтня, під час спільного засідання комісії міської ради з питань міжнародного співробітництва, молоді та спорту і експертної групи.

Голова комісії Павло Данильчук зазначив, що довкола забудови розгорнулося багато маніпуляцій, тому варто обговорити це питання. Заступник начальника управління містобудування та архітектури Луцької міської ради Ярослав Матвіїв зазначив, що рішення про надання дозволу за зверненням торгового центру «Магніт» на розробку детального плану прийняли ще у 2007 році, і відтоді проект двічі міняли, змінювали й площу забудови, відбувалися обговорення архітектурної ради та погодження з усіма необхідними службами.

«Основна ідея – це будівництво підземного торгового комплексу з будівництвом підземного переходу», – пояснив Матвіїв. Площа торгових площ – близько півгектара. Початково площа становила близько 2 гектарів, оскільки передбачали підземні паркінги тощо. Заїзд транспорту передбачений через сквер і готель «Україна».

Окрім власне торгового центру передбачена ще й побудова кафетерію та виставкового залу, а біля театру запланували встановити вантажні ліфти. Також на Театральній площі планують підземну вбиральню поблизу Драмтеатру.

Ярослав Матвіїв зазначив, що не уявляє, яким чином на майдані має з’явитися така забудова. Він не згодний із можливістю розвантаження вантажних автомобілів поблизу Драмтеатру. Проте сьогодні управління капітального будівництва принесло затверджений проект, який передадуть до розгляду на виконкомі. Усі служби дали дозвіл, і за словами Матвіїва, громадське обговорення зауважень теж немало.

«В процесі громадських обговорень жодних зауважень не надходило», – зазначив Матвіїв та додав, що інформацію розповсюджували через ЗМ, ЦНАП та сайт міськради.

До слова, у планах на забудову Театрального майдану було ще й зведення Консисторію Свято-Троїцього собору. Проте у цій частині проект «забракувала» Консультативна рада при Міністерстві культури. Та щодо будівництва торгового комплексу заперечень не було.

Присутні на обговоренні краєзнавці та архітектори, які включені до складу експертної групи, негативно висловилися щодо забудови підземного торгового комплексу.

За словами краєзнавця Ігоря Левчука, виникає концептуальна загроза центру Луцька та загроза втарті історично цінної частини міста – там є поховання часів Другої світової тощо, в районі готелю «Україна» взагалі могло бути чумне кладовище. Тож розміщувати там «якийсь базар» експерти вважають недоцільним. Експерти наголошують, що будівництво стане ще одним ЦУМом під землею. До того ж, у випадку будівництва, існує загроза руйнування монастиря, який розміщений всього за десяток метрів від місця, де збудують котлован.

Тож експертна група вважає пропозицію влаштування підземного центру на площі недолугою та непотрібною для міста. Більше того, це спотворить рекреаційну зону. Тому вимагають призупинення будь-яких рішень щодо цього питання принаймні до часу, поки визначать історичну цінність цієї ділянки.