На «Волиньвугіллі» ‒ мільйонні розтрати, ‒ЗМІ

Розтрат на понад 45 мільйонів гривень знайшла Держфінінспекція під час ревізії на «Волиньвугіллі».

Такі інформацію надав керівник осередку Незалежної профспілки гірників України на шахті «Бужанська» Богдан Макарчук Нововолинському інформаційному порталу.

Нещодавно Держфінінспекція завершила перевірку ДП «Волиньвугілля». За менш як три роки посадовці держпідприємства розтратили 45,8 мільйона гривень. Порушення посадовців призвели до втрат на суму більш як 7 мільйонів, а 38,7 мільйона ‒ це недоотриманий прибуток.

У першому кварталі цього року працівники «Волиньвугілля» відпускали вугілля ДП «Вугілля України» без складання актів прийому-передачі. Ці операції не відображались у господарському обліку. Через такі дії підприємство недоотримало 34,7 мільйона.

Держфінінспекція встановила, що «Волиньвугілля» реалізовує вугілля за заниженими цінами: компанії «ДТЕК» Ріната Ахметова продавали по 540 гривень за тонну при реальній вартості майже 760 гривень. Завдяки такій «знижці» нововолинське підприємство недоотримало майже 4 мільйони.

Крім того на шахті «Бужанська» зникло 4452 тонни вугілля, яке належало ПП «САМ-моторс». Згідно з рішенням суду, це вугілля (на суму 586 мільйонів) «Волиньвугілля» має повернути фірмі-перевізнику.

Не знайшли ревізори й 62 секції арочного кріплення, яке ДП «Семидіввугілля» безплатно передало «Волиньвугіллю». Тобто, зникло ще 1 мільйон 386 тисяч гривень.

Також працівникам «Волиньвугілля» виплачено «зайвої» заробітної плати на суму 1,566 мільйона, а це ‒ збиток для підприємства обсягом 1,797 мільйона.