Луцьк: землю на Кафедральній не хочуть «продовжувати»

Депутати знову розглянуть можливість не продовжувати оренду земельної ділянки на вулиці Кафедральній, 13 у Старому місті. Проте на ділянку одразу ж претендує суборендатор ТзОВ «Луцькміськбуд», який зареєстрував на ділянці нерухоме майно.

Про це стало відомо 16 жовтня під час спільного засідання експертної групи краєзнавців та комісії міської ради з питань міжнародного співробітництва, молоді та спорту.

Депутат міської ради Павло Данильчук розповів, що поки що орендарю продовжили договір оренди. Проте суборендар «Луцькміськбуд» зареєстрував там нерухоме майно, тож після розірвання договору оренди він претендує на цю ділянку.

Складність питання ще й у тому, що на ділянці розташована археологічна пам’ятка 17 століття, яку мають взяти під контроль держави, надати їй відповідного статусу та охорони. Запити про стан внесення пам’ятки до реєстру обласного управління культури вже відправили з міської ради в обласну.

Отож, від ТзОВ «Луцькміськбуд» пред’явили витяг із реєстру реєстраційної служби про те, що на ділянці знаходиться недобудоване будівництво, яке виконане лише на 3%. Тож після розірвання договору з орендарем, право на оренду ділянкиотримує суборендар «Луцькміськбуд».

Відтак депутати не мають нічого проти розірвання договору оренди з орендарем, але проти передачі землі суборендаторам, оскільки на території знаходиться архітектурна пам’ятка, яка просто розвалюється. Члени комісії та експертної групи вважають за доцільне провести перевірки будівництва із залученням архбудконтролю, представників заповідника та органів охорони навколишнього середовища. Пропонували навіть звернутися в обласну прокуратуру з пропозицією провести перевірку, чи дійсно велося на території “незавершене” будівництво.

Проте начальник земельного управління міської ради Сергій Шабала розповів, що орендар звернулася з проханням про розірвання договору, проте водночас вона надавала згоду на суборенду. Шабала додав, що у вівторок на земельній комісії рекомендували розірвати договір з орендарем і одразу передати права на оренду суборендарю «Луцькміськбуд».

Отож , дані проекти рішень розглянуть під час наступної сесії.