Луценко в Луцьку: про що говорив політик

Голова фракції «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Юрій Луценко – один із ключових спікерів президентської партії. Під час візиту в Луцьк він наголосив на головних ідеях та принципах, із якими «Солідарність» іде на місцеві вибори.

Не завжди просто спілкуватися із виборцями, коли ти відповідальний за політику держави, тому йому довелося відповідати й на неприємні запитання. Луценко з цим завданням впорався на відмінно: не уникав відповідей на складні запитання, де треба жартував, де треба підсилював слова фактажем.

«За рік роботи вдалося далеко не все, однак не потрібно паніки та заяв, що «все попало». Таким був основний меседж політика.

Зокрема владі вдалося скоротити споживання російського газу на 70%, провести бюджетну децентралізацію, що збільшило місцеві бюджети на 30%, спільними зусиллями волонтерів, влади та звичайних громадян створити боєздатну армію.

«Це брехня, що нічого не міняється. За 1 рік ми збудували армію. Сьогодні на фронт 360 танків, а було 220, сьогодні 1500 бронетранспортерів, якщо раніше було 960. Так, я не знаю відповіді на запитання, як пенсіонер може прожити на 1000 гривень. Я можу тільки вибачатися. Але ми маємо армію одягнену, захищену та нагодовану», – говорив Юрій Віталійович під час зустрічі із лучанами в Палаці культури.

Про те ще багато потрібно зробити, аби добитися зростання української економіки. «Ми повинні перейти від політики кредитів до політики інвестицій», – вважає Юрій Луценко. Для цього він пропонує в основу податкової реформи закласти скорочення податків до чотирьох – по 10%. Нині уряд пропонує іншу зміну – 4 податки по 20%, однак через таку зміну підприємці не відчують зменшення податкового тягаря.

«Блок Петра Порошенка «Солідарність» Юрій Луценко порівнює із риштуванням на будівництві. Воно не завжди красиве, хитке, однак без такого риштування неможливо збудувати споруду: «Неможливо за 5 хвилин зварити борщ і неможливо за 1 рік збудувати країну». Як керівник фракції він каже, що парламент також не ідеальний та може бути переобраний достровоково.

Проте все ж депутати голосують за життєво важливі для країни закон, а не лобіюють інтереси олігархів: «Це перший парламент, який голосує не так, як захочуть олігархи, депутати від Коломойського голосують за закони, які не вигідні Коломойському, депутати від Фірташа голосують за те, що не вигідно Фірташу, депутати від Ахметова бояться рота відкрити». Проте сьогодні олігархи на власних телеканалах розпочали «істерію» про те, що в країіні немає позитивних зрушень.

Луценко переконаний, що головне їх завдання, – зберегти доступ до бюджету, щоб і надалі його розкрадати, та поділити країну на вотчини: «Я категорично проти, щоб олігархи готували собі вотчини, одну, дві, п’ять областей. Олігархи повинні піднімати економіку, платити всі податки, а не використовувати свої зв’язки у «Нафтогазі», щоб в Луцьк не йшла тепла вода. Вони не повинні захоплювати депутатство, мерство в областях».

Сьогодні команда «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» взяла на себе відповідальність за непопулярні та необхідні рішення, за долю країни. Натомість лише популісти, радикали і сепаратисти навперебій розповідають, що змін немає, – ці слова червоною ниткою проходять через усі виступи Луценка. Чи переконав він виборців, дізнаємося після 25 жовтня?