Кримські татари розповіли про життя у Луцьку

Переселенці з Криму розповіли студентам з Луцька про своє життя на Волині.

Про це інформує прес-служба Волинської обласної бібліотеки для юнацтва.

Учора, 15 жовтня, у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва відбулася зустріч вимушених переселенців із Криму зі студентами 3-го курсу Луцького базового медичного коледжу.

Студентам розповіли історію кримських татар та показали документальні фільми на цю тему.

Керівник ГО «Кримські татари Волині» Сервер Зейнідінов подякував працівникам бібліотеки за зустріч. За його словами, такий захід дуже потрібний «для того, аби всі ми почувалися єдиним народом».

Інший переселенець Редван Закірьяєв розповів, як пішки покидав Керч, як його прийняли лучани на авторинку, нарізуючи на капоті свіже українське сало й наливаючи квас.

Кримська татарка Ганна Грецька, лікар приймального відділення обласної дитячої лікарні Луцька, запевняє, що полюбила Луцьк, однак все ж сумує за Кримом. Жінка розповіла, що сумує за весняним цвітом, за «йодованим» запахом моря та за смачною, ні з чим незрівнянною керченською хамсою, яка ввібрала в себе смак двох морів.

Головний спеціаліст відділу комунікацій з громадськістю та у справах релігій і національностей управління з питань внутрішньої політики облдержадміністрації Віталій Пешук задекларував готовність підтримати вимушених переселенців із Криму в будь-яких життєвих ситуаціях і запросив їх на окрему зустріч для детальної розмови з головою ОДА Володимиром Гунчиком.

На зустрічі також був присутній представник обласного центру зайнятості, який запевнив, що відомство буде допомагати вимушеним переселенцям у профорієнтації, професійному навчанні та працевлаштуванні.