Історія від волонтера: «мовчання ягнят» у прокуратурі

Волинський адвокат Василь Нагорний розповів, як у прокуратурі з Воїнів роблять “безвольних ягнят”.

Про це він написав у соціальній мережі Facebook.

Подаємо допис Нагорного без жодних змін і правок:

Мовчання ягнят…

Коли проходите біля приміщення військової прокуратури, то можна відчути, як стогнуть стіни. Заглянеш в середину – все тихо, але то оманлива тиша. Час від часу туди, як телят на забій, заганябть порцію бійців 51 ОМБР. Заходять покірні та мовчазні Воїни, а виходять – злочинці. Там їх ріжуть тихо – одним підписом угоди про визнання вини. Після нещодавнього оновлення прокуратури – з’явилось і ноу-хау – не хочеш «условку», підписуй угоду про визнання вини з таким видом покарання як штраф – 5400 грн. Хіба ж то гроші для безробітного хлопця з села, колишнього бійця першої хвилі, який фактично отримували копійки в 2014 році…

Вчора, сьогодні спілкувався з такими бійцями… Злить вже це все… Послухаєш про бойовий шлях, мурашки по шкірі бігають, а на «гражданці» постояти за себе не може. Тільки мого бажання мало, щоб вийти «неушкодженим» зі стін прокуратури. Питаю: – в лікарню ляжеш, до психолога сходиш? -Ні! Готовий їздити у Володимир на судові засідання, відстоювати себе? – Не знаю! Та й 90 % вже приходять з підписаними угодами. Деж ви ходили до цього?

От я не розумію… Всі бійці, кого мають судити, на прохання прокурора, беруть в сільських радах характеристику та довідку про склад сім’ї. Чому ви, представники громади в селі, проковтуєте це все. Ви ж вітаєте цих хлопців зі святами, називаєте Героями і лише одиниці з сільських голів задумуються:

– Слухай, боєць, ми ж тебе тоді без медогляду пизвали і ти пішов, потім всім селом на «бронік» збирали, передачі передавали, ти ж в свої 23 роки вже маєш проблеми зі здоров’ям. Ти хоробро воював на сході, мало не загинув під обстрілами і чудом уникнув полону, ти ж поїхав з частини, бо тобі сказали бути вдома, а тебе як того злодія будуть судити… пляма на все життя… Та ми громада чи не громада, що не відстоїмо тебе, нащо тобі і нам таке приниження.

Все! Пів справи вже зроблено: надали підтримку, найняли адвоката і вже в прокуратуру йде не «ягня», а воїн, який знає свої права і готовий захистити свою честь… На моїй пам’яті ще жодного бійця, який показав зуби прокуратурі – не змогли засудити…

Думайте громади! Відстоюйте своїх хлопців, не перетворюйте їх своїм мовчанням і байдужістю в липових злочинців…