Чиновники розповіли, чи вистачить Україні газу на зиму

Сьогодні, 15 жовтня, в Києві відбулося засідання антикризового енергетичного штабу щодо опалювального сезону 2015-2016 років. Чиновники констатували, що на початковому етапі і газу, і вугілля достатньо – тепло вже подали у дві третини будинків. Проте є величезні проблеми із накопиченням вугілля.

Про це пише УНІАН.

Так, запаси газу в підземних газосховищах до кінця жовтня перевищать 17 млрд кубометрів (вищий показник, ніж на цей період торік), що дозволить комфортно пройти зимовий період. Про це запевнив голова “Нафтогазу” Андрій Коболєв. Насьогодні вже накопичили близько 16 млрд кубометрів. Раніше в уряді називали бажану цифру у 19 млрд кубометрів газу, аби почуватися комфортно взимку.

Імпорт газу нині відбувається з чотирьох сусідніх країн. «Нафтогаз» здійснює поставки з Росії (227,36 долара за тисячу кубометрів) та через територію Словаччини. А українські приватні компанії купують блакитне паливо через Польщу та Угорщину.

Україна планує накопичити не менше 3,2 млн тонн вугілля. Проте відставання від графіка становить близько 1 млн тонн. Про це заявив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

Завтра, 16 жовтня, Кабмін проведе засідання з питань закупівлі газу за участю Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), Міжнародного валютного фонду та Світового банку, повідомив Яценюк. Одним із основних питань стане виконання умов кредитування НАК «Нафтогаз України» обсягом 300 млн доларів з боку ЄБРР на закупівлю палива у європейських постачальників.