У центрі Луцька Героїв вшанували вогнем

У Луцьку відбулася смолоскипна хода, присвячена Дню захисника України. Участь у дійстві взяли декілька сотень патріотів, близько двох сотень з яких несли запалені факели.

Дійство відбулося 14 жовтня.

Учасниками ходи стали представники добровольчих батальйонів, учасники антитерористичної операції та небайдужі патріоти. Завітали на ходу, організовану «Національним альянсом», активісти учасники Рівненського осередку УНСО. Акція відбулася без партійної символіки.

Лідер «Національного альянсу» Богдан Бальбуза зазначив, що справжні патріоти завжди святкували покрови, як День українського війська.

«Військо могло називатися по-різному: це могла бути українська Повстанська Армія, це могли бути запорізькі козаки чи холодноярівські повстанці, але суть залишалася та сама – всі  ці люди  боролися за Україну. Ми наразі є спадкоємцями цієї боротьби», – зазначив Богдан Бальбуза. Він додав, що пам’ять про цю боротьбу намагалися стерти, нав’язуючи народу історії про грабіжників.

«Ми об’єднані однією ідеєю, одними прапорами, спільною справою»,-  зазначив Бальбуза та підкреслив, що дійство відбувається без партійної символіки

Факельна хода розпочалася Київського майдану. ЇЇ учасники пройшли проспектом Волі, вшанували пам’ять загиблих Героїв біля Стели пам’яті Небесної Сотні. Опісля хода пройшла вулицею Лесі Українки та перемістилася на Замкову площу.

Упродовж усього маршруту учасники ходи скандували патріотичні гасла «соборна, єдина, неподільна Україна», «Слава Україні – Героям слава», «Слава Героям Майдану», «Слава воїнам АТО», «Свободу політв’язням» тощо. Не забули передати привіт Путіну, проскандувавши відомий лозунг футбольних фанатів.

Вже на Замковій площі боєць «Азову» Сергій Мерчук прочитав Молитву українського націоналіста, а усі присутні повторили її.  Керівник Рівненського УНСО Андрій Мітюхін привітав усіх воїнів, які залишилися живими, зі святом і нагадав про необхідність пам’ятати воїнів, які поклали своє життя за свободу.

«Сподіваюся, що  в країні відбудеться ще одна Революція, яка змінить життя на краще», – зазначив очільник УНСО.

Один з сотенних 35-тої Волинської сотні  Павло Данильчук зазначив, що на Майдан показав, що українці вміють об’єднуватися. Проте справу не довели до кінця, тож тепер доводиться кров’ю відстоювати себе перед зовнішніми та внутрішніми ворогами. Він додав, що боротьба продовжується і треба відстоювати незаконно засуджених патріотів.

На Замковій площі розпалили ватру, біля якої учасники ходи читали поезію та співали повстанських пісень.