У Луцьку з’явився новий музей

Нову експозицію «Волиняни на захисті суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості України у 2013 – 2015 рр.» представили на базі Волинського регіонального музею українського війська та військової техніки.

Тут зібрані експонати, які ще пахнуть війною і які наглядно показують нам, що таке справжня війна, названа словом АТО, – пише Наталія Малімон на сторінках видання “День”.

Війна – це залишки спалених вогнем особистих речей бійців, які тримали оборону на найближчій до Донецького аеропорту позиції українських військ – Зеніті, серед яких дивом вціліла паперова іконка з ледь припаленим кутиком… Владислав Таранець, директор Національного військово-історичного музею розповів історію боротьби і загибелі кількох українських воїнів, які загинули на бойовому посту. Їхні останки вже й поховали, а тиждень тому пошуковці відшукали засипане тіло одного з бійців, котрий вже має і могилу у рідному містечку на Київщині.

Війна має свої відкриття і свої таємниці… У сусідній вітрині – прострілена кулею каска, власник якої живий і продовжує далі нести службу. Владислав Таранець каже, що усі зібрані в експозиції експонати – знакові, бо є свідками історії, і аби її не переписували згодом, потрібно створювати музеї і водити у нех дітей, аби знали, якою ціною Україні дістається незалежність.

Весь зал присвячено волинянам, які героїчно боролися під Іловайськом і виходили згодом з Іловайського котла. Окремий стенд розповідає про капітана Костянтина Коваля, командира протитанкової артилерійської батареї  51 окремої механізованої бригади, котра дві доби стримувала наступ двох тактичних груп росіян, вийшла з котла практично без втрат.

Про подвиг капітана Коваля та його бойових побратимів газета «День» розповідала 7 жовтня 2014 року у матеріалі «Герой із нашого містечка», Наразі сам Костянтин продовжує військову службу. А на відкритті експозиції побували його бойові товариші, зокрема його заступник Павло Полюхович. 51 бригада, незаконно, як вважає дуже багато людей, розформована, першою була мобілізованою на неоголошену війну, без захисту, тільки зі стрілецькою зброєю, але щоденно звершувала подвиги, які вже стали сторінками історії української незалежності. Експозиція – це і прагнення донести справжню історію 51 бригади до людей.

Відомий волинський краєзнавець Григорій Бондаренко вважає, що цей музей буде служити найперше миру. Бо те, що переживає в останні два роки Україна – це наслідок проблем, які постали перед Україною і після Першої, і після Другої світових воєн.

Експозиція про героїв Майдану та АТО постала у Луцьку завдяки фнансовій підтримці фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк»: на ремонт приміщення, облаштування експозиції витрачено понад 400 тисяч гривень. Але, як сказав присутній на відкритті Ігор Палиця, це ті кошти, які варто витрачати, бо вони служать історії України, бо така експозиція сприяє збереженню історичної пам’яті,