Луцьк: військові розповіли, як ставляться до 14 жовтня

Волинські військові висловили своє ставлення до Дня захисника України яке вперше цього року святкують сьогодні, 14 жовтня.

Про це інформує ВОДТРК.

За часів Радянського Союзу захисників вшановували 23 лютого. Відколи Україна стала незалежною, представників сильної статі вітали 6 грудня. Цього року вперше на загальнодержавному рівні святкуємо День захисника України 14 жовтня.

Розвідник 8-го полку спеціального призначення Михайло Вашета повернувся з зони бойових дій кілька днів тому. Чоловік повернувся до своєї роботи в у Волинському краєзнавчому музеї, де працював до війни завідувачем відділу історії.

За словами військового, дружина була проти того, щоб він йшов воювати добровольцем, однак, чоловік запевнив, що в разі, якщо йому прийде повістка, то ховатися від служби не буде. Мобілізували краєзнавця під час третьої хвилі мобілізації.

Боєць радіє, що День захисника України перенесли саме на 14 жовтня.

«З точки зору історії, більш логічно відзначати День захисника вітчизни, української вітчизни, власне 14-го. Так як це і День українського козацтва, ця дата пов’язана з Українською повстанською армією, видається мені більш логічним, ніж святкувати 23-го лютого. Ну, а так, як на сьогодні ми маємо бойові дії з Російською Федерацією, а 23 лютого – це День захисника їхнього «отечества», наврядче це коректно по відношенню до людей, які служили в українській армії», – поділився думками Вашета.

Підтримав історика військовий, а нині волонтер з Луцька Микола Трофімук. До слова, він три тижні був у полоні.

«Шлях бойовий закінчився під Іловайськом, коли ми попали в полон. Нашу базу розстріляли з російської території, здетонували боєприпаси, боєкомплекти біля 100 тонн. Нам командир сказав 25-го серпня, що, якщо ми хочемо жити, щоб проривалися маленькими групами до своїх», – згадує чоловік.

За його словами, він з побратимами 3 дні йшли в сторону Маріуполя без води та їжі. Щодо ставлення до нового свята, то боєць підтримав нову ініціативу.

«Має бути дійсно якесь одне свято. Оце 23-тє лютого, воно нікуди не йшло, це советське свято, яке, я вважаю, що воно взагалі непотрібне. Треба переходити на свої українські свята, щоб люди бачили, знали вже своїх нових Героїв, а не всяких Ватутіних і інших», – пояснив Трофімук.