Рівненські активісти кличуть лучан на «судову» акцію

У Луцьку 15 жовтня о 12 годині на Театральному майдані відбудеться акція «Зміна судової системи», яку організовують громадські активісти. Усіх небайдужих лучан закликають долучитися.

Організаторами акції виступає ГО «Сотня Майдану» з Рівного, долучаться й Луцькі організації «Самооборона Майдану», Цивільний корпус «Азов», УНСО тощо.

«Ми побачили, що поки не зміняться суди, у яких лишилися люди, які приймають незаконні рішення, не буде позитивних змін», – вважає голова громадської організації «Сотня Майдан» Анатолій Полюхевич. Тому активісти переконані, що суди треба повністю перезавантажувати, бо після повалення режиму Януковича на посадах залишилися ті самі люди.

Захід заплановано у форматі відкритого мікрофону – усі охочі зможуть розповісти про несправедливість, з якою довелося стикатися у судах.

Тож вони організовують вже другу в Україні акцію «Зміна судової системі» – перша акція відбулася кілька місяців тому у Рівному.

На зустрічі зібралися патріоти, серед яких і Павліченко, який був незаконно засудженими. Після обговорень прийняли резолюцію, у якій виклали пропозиції щодо зміни судової влади та надіслали її Президенту та у Верховну Раду. «Рівненська» резолюція містить шість пунктів. Активісти зокрема пропонують виборність суддів, обмеження недоторканості для суддів, збільшення відповідальності за неправосудне рішення та посилення антикорупційного контролю суддів, перевірка моральних якостей судді.

Після акцій в інших містах активісти планують теж написати резолюції та у підсумку озвучити спільні пропозиції щодо змін судової системи.

«Ми хочемо організувати рух за зміну судової системи. Наступним містом буде Житомир. Якщо нам не вдасться достукатися, то ми будемо і далі проводити акції в інших містах, а в кінці проведемо фінальну у Києві, щоб достукатися до влади. Судову систему треба реформувати терміново», – додав Полюхевич.

Активісти сподіваються, що у Луцьку теж запропонують раціональні ідеї щодо зміни судової системи. Тож після завершення акції активісти проведуть круглий стіл, щоб спільно шукати пропозиції для реформування.