Офіційно: Боїнг був збитий БУКом

Головним висновком міжнародних слідчих у справі про збитий Боїнг є те, що літак був збитий ракетою з комплексу «Бук».

Про це йдеться у презентації доповіді слідчої групи, яку оприлюднив журналіст BBC Махуз Садик, що чекає на презентацію, ‒ пише Українська правда.

«Причини катастрофи ‒ катастрофа Боїнга була спричинена вибухом боєголовки 9N314М, запущеної ракетою серії 9M38 з установки «Бук» «земля ‒ повітря», ‒ сказано у паперовій версії доповіді.

Під час презентації речник Голландської Ради безпеки Тїббе Йустра розповів, що ракета влучила у ліву передню сторону MH17.

Рейс  МН-17 був збитий ракетою «Бук», запущеною зі сходу України, зазначив він.

«Цей літак був одним з 160 рейсів в тій частині», ‒ сказав представник Голландської ради безпеки. «Ніхто не думав, що цивільна авіація є в зоні ризику. 61 оператор з 32 країн літали над Східною Україною. Всі думали, що це безпечно», ‒ сказав він.

«Ми виключили, що в літаку були дефекти, або вибух стався в через метеоумови», ‒ зазначив він і додав, що також було виключено версію ураження літака ракетою класу повітря-повітря.

«За нашими підрахунками ракета була запущена з площі 20 квадратних кілометрів», ‒ зазначив він.

За словами речника Радбезу, дані про місце запуску ракети дали міжнародні слідчі, Україна та Росія. В доповіді оприлюднили всі три варіанти.