Ковель: мерія програла «земельну битву» прокуратурі

Ковельська міськрада програла суд прокуратурі. Каменем спотикання стало сумнівне земельне рішення ради.

Про це пише Сучасний сайт міста Ковеля.

Власне, 24 травня 2012 року ковельчанину Дмитру Ігоніну депутати надали в оренду земельну ділянку площею 1200 квадратних метрів на вулиці Грушевського терміном на 5 років для городництва без права зміни цільового призначення.

Ковельський міжрайонний прокурор вказував, що, відповідно до генерального плану міста Ковеля, землі сільськогосподарського призначення, окрім земель садівничих товариств, у межах міста відсутні, а наданий міськрадою город знаходиться на землі громадської і житлової забудови. Отже, Ковельрада протиправно передала в оренду ділянку, для цього потрібно було внести зміни до генплану міста.

Прокурор звернувся із позовною заявою і виграв справу. Хоча міська рада позов не визнала, заперечивши його тим, що генеральним планом не визначаються категорії земель, тобто депутати були вправі розпоряджатись цією земельною ділянкою. З інформації відділу містобудування та архітектури міськвиконкому, який очолює Людмила Мурай, ділянка належить до садибної житлової забудови.

Суддя Ковельського міськрайонного суду Сергій Панасюк, за участю прокурора Діани Гайдашук, позов задовольнив повністю. Суд вирішив визнати незаконним та скасувати рішення Ковельської міськради, в частині надання Дмитру Ігоніну в оренду земельної ділянки для городництва, визнати недійсним договір оренди та скасувати його державну реєстрацію, зобов’язати вищевказаного громадянина звільнити ділянку.