Хто з кандидатів використовує «передвиборчу благодійність»

Кандидат у Волинську обласну раду по округу №50 В’ячеслав Теліцин, а також кандидат на посаду міського голови Луцька Олександр Товстенюк і лідер обласного та луцького міського списків «Укропу» Ігор Палиця використовували «передвиборчу благодійність», яку можна розцінювати як непрямий підкуп виборців.

Про це заявила координатор громадянської мережі «Опора» Людмила Хомич під час прес-конференції у вівторок, 13 жовтня.

Так, спостерігачі «Опори» зафіксували використання фонду «Новий Луцьк» для виборчої кампанії. Нагадаємо, В’ячеслав Теліцин проводив на окрузі агітацію за допомогою акції «Від будинку до району», коли кандидат разом із партійними активістами і місцевими мешканцям встановлювали у дворах лавки, клумби та інші елементи благоустрою. На них ставили таблички «Встановлено з ініціативи В’ячеслава Теліцина».

На білбордах партії «Укроп» в Луцьку, де розміщені обличчя Ігоря Палиці та Олександра Товстенюка для агітації також використана емблема фонду «Новий Луцьк».

 

Зафіксували порушення строків агітації. Так, у Луцьку до початку виборчої кампанії їздили маршрутки із агітацією за «Європейську партію України», а на білбордах і сітілайтах розміщувати агітацію за різні політичні сили. Коли «Опора» звернулася до волинських осередків парті, щоб замінили агітацію на білобордах на відповідну чинному законодавству, ті від неї відхрестилися. Мовляв, таку агітацію розміщувати «з Києва».

Ще кандидати, зокрема від «Солідарності» та «Укропу», використовували агітацію без відповідних вихідних даних.
Також Людмила Хомич нагадала про порушення норми про гендерні квоти.

Загалом на Волині правоохоронці зареєстрували 21 заяву про порушення, але жодного кримінального чи адміністративного провадження поки не відкрили, – каже Хомич.