Волинські шахтарі вже шосту добу голодують на Банковій

П’ятеро працівників шахти «Нововолинська» №1 уже шосту добу голодують під Адміністрацією Президента України, добиваючись виплати заборгованої зарплати.

Про це пише Конфедерація вільних профспілок Ураїни.

За словами голови первинного осередку НПГУ шахти Анатолія Мухамеджанова, шахтарі хочуть почути конкретну відповідь, коли і в які строки гірникам виплатять зароблене. Чоловік розповів, вони не отримують зарплати три місяці поспіль і борг перед колективом уже складає понад 14,5 мільйона гривень.

«І це лише перед тими, хто зараз продовжує працювати на підприємстві. А є ще чимало людей, які давно звільнилися, але й досі не отримали раніше заборгованих зарплат і розрахункових і тепер добиваються виплати коштів через суди. Обіцянка на засіданні галузевої комісії у Міненерговуглепромі виділити понад 44 млн грн для шахти «Нововолинська» №1, поки що фактично є лише повідомленням про наміри, бо до цього часу жодної конкретики щодо цих грошей та їхнього призначення ми не почули», – пояснив Мухамеджанов.

Окрім того, шахтарі хочуть почути від столичних високопосадовців і те, що їх очікує після закриття копальні та чи опікуватиметься держава їхнім працевлаштуванням.

Волиняни оголосили безстрокове голодування і не поїдуть з Києва до тих пір, поки не отримають конкретних відповідей на всі свої питання.