Ківерці: селяни нарікають на нечистоти в річці

Жителі села Липляни у Ківерцівському районі, а також рибалки і спортсмени, які здійснюють сплави річкою Стир, нарікають на поганий запах у селі і забруднення води.

Про це повідомляє Громадське. Волинь.

На їхню думку, нечистоти потрапляють у повітря й воду з очисних споруд «Луцькводоканалу», що розташовані поруч. Спілкуватися із журналістами, щоправда, погодилися не всі мешканці села. Бо, як з’ясувалося, чимало з них працює на цих очисних спорудах.

Екологи підтвредили забруднення води у річці Стир поблизу Липлян. Зі слів Анатолія Франчака, начальника відділу Державної екологічної інспекції у Волинській області, через тривале нерозчищування біоставків, розташованих на території очисних споруд, відбулося забруднення річки. За це, як запевнив посадовець, уже притягнуто до відповідальності працівника «Луцькводоканалу», підприємство оштрафовано на 6 тисяч гривень і зобов’язано протягом року відреагувати на проблему.

Втім, як розповів начальник цеху НОСК КП«Луцькводоканал» Ігор Боярчук, застаріле оснащення очисних споруд не дає можливості розчистити ці біоставки. З його слів, уже розроблено план реконструкції об’єкта, але його ще остаточно не затверджено. Очисним спорудам «Луцькводоканалу» вже більше 40 років.

Цими днями екологи здійснять ще одну – повномасштабну – перевірку очисних споруд.