Волинська «Самопоміч» розповіла, з чим іде на вибори *

У Луцьку відбулася презентація кандидатів до рад різних рівнів на місцеві вибори 25 жовтня від політичної партії «Самопомочі». Кандидати розповіли про пріоритетні напрямки роботи.

Зустріч відбулася 8 жовтня.

Отож, від «Самопомочі» у Волинську обласну раду балотуються 53 кандидати, є 30 кандидатів до Луцької міської ради. 45 представників партії спробують потрапити у районні ради (Рожищенська, Маневицька, Володимир-Волинська). Є також кандидати у міські ради Ковеля, Нововолинська та Володимира-Волинського і кандидат на посаду міського голови. Загалом «Самопоміч» висуває 170 кандидатів у ради різних рівнів, з них 58 жінок та 112 чоловіків. Команда зібрала представників різних сфер, серед них значна кількість волонтерів та громадських активістів.

«Ми говоримо про людей, які готові брати відповідальність на себе за те, що відбувається у нашому місті… Це абсолютно реальні люди, які на сьогодні досягли чогось у житті, які мають чітку громадянську позицію. Вони є чесними, незаангажованим,  з інноваційним системним мисленням», – зазначила очільниця обласного осередку «Самопомочі» Юлія Вусенко.

Вона подякувала усім, хто доєднався до команди, та запевнила, що «Самопоміч» не є олігархічним проектом.

Відбір кандидатур у список «Самопомочі» був прозорим  та демократичним – усі кандидати проходили співбесіди. Інформацію про них понад два місяці тому опублікували на сайті, тож громадськість мала достатньо часу, щоб ознайомитися з кожним кандидатом.

«Таким чином, ми,  заявляючи про відкриті списки, взяли і зробили», – додала Вусенко.

Одним з головних месиджів команди є перезавантаження кадрів, відкритість влади та розробка реального плану розвитку міста.

«Наша команда – це команда реальна  із громади, і ми йдемо до влади, щоб представляти інтереси цієї громади… ми хочемо зробити життя  людей навколо нас більш комфортним, а наші міста, села і містечка такими, в яких хочеться жити», – зазначив Михайло Імберовський, який є першим номером «Самопомочі» до Волиньради. Він відзначив, що команду поєднало бачення того, якою має бути влада на місцях.

«Самопоміч»  також презентувала план розвитку  пріоритетних напрямів, за якими працюватиме команда, а  саме  сільське господарство, економіка та інвестиції, культура та освіта, медицина, соціальна сфера тощо.

Про економіку, можливість спілкування з інвесторами та комунікацію  в економічній сфері розповіла  Вікторія Фокіна.

«З досвіду знаю, що  іноземних інвесторів найбільше лякає невизначеність та  нестабільність ситуації, дуже часта зміна законодавства»,- зазначила Фокіна.

Вона розповіла про можливості роботи для іноземних інвесторів на прикладі підприємства, на якому працює кандидатка у депутати. Пріоритетним напрямком роботи є збереження існуючих та створення нових робочих місць. Тож треба створювати усі умови для залучення інвесторів та сприяти росту рівня добробуту громадян .

Руслан Хомич, член Асоціації фермерів та приватних землевласників Волині розповів, що сільське господарство має великі перспективи розвитку. З обласного бюджету мають виділити кошти для створення кооперативів селян,  та залучити туди менеджерів. Також  у планах – ініціювати створення єдиної незалежної лабораторії дослідження якості молока, щоб мати можливість продавати його за вищою ціною.

Освіту та культуру  презентувала Вікторія Колодяжна, яка наголосила на тому, що освіта і культура є ключовим напрямом розвитку держави. Неприпустимо, коли ці напрямки фінансують за залишковим принципом. Тож необхідно збільшити кількість місць у школах  та дитсадках – шляхом добудови нових закладів та повернення будівель, які були передані владою в оренду,  а також удосконалення електронної черги. Колодяжна наголосили і на необхідності впровадження інклюзивного навчання, щоб дати можливість розвиватися дітям з особливими потребами. Також необхідне підвищення якості освіти – досягнути його можна шляхом преміювання педагогів, чиї підопічні досягають високих результатів.

Олег Шипелик розповів про можливість впровадження медичної реформи в Україні шляхом перепланування розподілу коштів – необхідне виділення коштів не на лікарняне ліжко, а на кожну людину. Тоді пацієнт матиме змогу вибирати медичний заклад із найбільш якісною медичною допомогою. До того ж, необхідно організувати стажування для українських лікарів у закордонних лікувальних закладах. Отож, якщо змінити схему фінансування вдасться підвищити рівень обслуговування та заробітної плати медичних працівників.

Про перспективи патріотичного виховання розповів Костянтин Зінкевич. За його словами, зараз необхідно активно займатися вихованням патріотів, а таке виховання починається у родині. Проте враховуючи те, скільки людей мобілізувалося для допомоги військовим, Волинь має ще достатньо патріотів, щоб виховати наступне покоління гідними громадянами України.

«Сьогодні нам необхідно всім одночасно зрозуміти одну річ: на цих виборах ми вибираємо місцеву владу, і від того, хто прийде керувати містом, буде залежати управління господарством та економічними процесами краю», – підсумувала Юлія Вусенко  та закликала усіх голосувати свідомо.