Передвиборчий Луцьк: огляд 2-8 жовтня

Цього тижня луцькі кандидати у міську та обласну ради вперше змогли вільно почати агітацію, не прикриваючись благодійними акціями та «спілкуванням із мешканцями». Агітують різними методами – від зустрічей у дворах та відкритих презентацій до телепрограм. А Волинська ОВК продовжила судову тяганину із партіями через недотримання гендерної квоти.

**********

У суботу, 3 жовтня відбулися суди за позовами обласних осередків «Нашого краю» і Аграрної партії проти ОВК щодо відмови реєструвати списки через недотримання гендерної квоти. У понеділок аналогічний позов розглядали від «Громадянської позиції».

Партії апелювали до того, що ЦВК постановою №362 від 23 вересня зробила дотримання гендерної квоти згідно із Законом України «Про місцеві вибори» рекомендаційною. Натомість ОВК посилалася на те, що представники партії «Об’єднання «Самопоміч» 30 вересня змогли оскаржити пункт 4 роз’яснення ЦВК у суді. Волинський окружний адмінсуд став на бік всіх трьох партій.

Проте в окружкомі не здалися і подали апеляцію на рішення щодо «Нашого краю», яку не задовольнили у Львівському апеляційному адміністративному суді. А «Громадянській позиції довелося пікетувати ОВК, щоб мотивувати комісію швидше приймати позитивне рішення щодо їхніх кандидатів.

K1600_DSC_0715-848x565

Сергій Чуріков та Микола Євтушин сперечаються через реєстрацію списків

У підсумку списки всіх трьох партій таки зареєстрували. Останніми отримали посвідчення кандидатів у «Нашому краї» 7 жовтня. Проте партії, які стали учасниками цієї «тяганини», фактично втратили до тижня на проведення передвиборчої агітації і будуть у нерівних умовах порівняно із конкурентами.

Хоча заступник голови ОВК Микола Євтушин стверджує, що відмовлялися реєструвати списки вони винятково для того, аби дотриматися норми закону про гендерну квоту для однієї статі 30%.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ ПРО «РОЗБОРКИ» ЧЕРЕЗ ГЕНДЕРНІ КВОТИ

**********

У неділю, 10 жовтня, лідери луцького УКРОПу були на виїзді – у Ківерцях, де партія проводила агітаційні народні гуляння – «Укропівські обжинки». Як повідомляє громадянська мережа «ОПОРА», «під час свята врожаю представники партії у встановлених наметах поширювали друковану продукцію з логотипом політичної сили без зазначення замовника, установи, що здійснила друк та тиражу. Зокрема поширювали газети політичної партії «УКРОП» і благодійного фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк» та «Посівні календарі на 2016 рік»… У програмі свята передбачались різного роду забави, подарунки, виступи фольклорних колективів, гуртів «Ріплей» і «Такалаба», виступ фіналіста шоу «X-фактор» Назара Хассана. До місця події також був організований безкоштовний підвіз».

images-Agitacijna_produkcia_bez_vyhidnh_danyh-500x666

Агітація на “Укропівських обжинках”

Роздачу подарунків та поширення агітації без вихідних даних можна вважати порушенням статей 56 та 60 Закону України «Про місцеві вибори». Проте такі зауваження, схоже, не хвилюють укропівців, адже ніякої реакції на звинувачення з їхнього боку не було. Більше того, такі свята планують організовувати й в інших районах, а у Луцьку має відбутися масштабніше агітаційне дійство – концерт в рамках всеукраїнського туру «УКРОПу» – «Патріоти єднають країну». Співати мають гурти «Друга ріка», «Танок на майдані Конго», Lama, фіналістка проекту «Голос країни» Таня Решетняк.

В той же час інші штаби, схоже, не збираються влаштовувати такі масштабні і вартісні дійства для перемоги на виборах, тому УКРОП знову підтверджує свої плани на наймасштабнішу та найдорожчу кампанію серед волинських осередків політсил.

**********

У понеділок, 5 жовтня, стало відомо про те, що по округу №59 в Луцьку у обласну раду від ВО «Свобода» балотується колишній активіст «Партії політики Путіна» Ігор Карпюк. У 2006 році він був №38 у списку цієї політичної сили до Верховної Ради України. Дружина Ігоря Карпюка Катерина очолювала обласну організацію «Партії політики Путіна», а чоловік був заступником голови.

Вже у 2010 році Ігор Карпюк був серед кандидатів до Луцької міської ради від «Свободи» в окрузі №22. Тоді за нього проголосували майже 500 виборців з 3,9 тисячі. Округ політик програв Юрію Мишку з «Батьківщини».

Того ж дня Карпюка вигнали із ВО «Свобода» «у зв’язку з подачею недостовірної інформації керівництву партійної організації про політичне минуле». Також він подав заяву про те, що більше не балотуватиметься від «Свободи» в облраду.

Хоча інцидент швидко владнали, «осад» від нього залишився, адже активісту вдавалося 5 років приховувати від керівництва «Свободи» свою причетність до проросійської партії. А в окрузі №59 стало на одного конкурента менше, чому, безумовно, зраділи інші кандидати.

**********

Активно розпочала агітаційну кампанію кандидат в облраду від ВО «Батьківщина» по округу №55 Ірина Патлашинська. Вона почала рекламувати свою сторінку у Facebook та розмістила там оголошення із закликом до співпраці жителів округу. Також на вулицях округу з’явилися листівки із закликом голосувати за Патлашинську.

12106878_857565187625995_735781934239479447_n

“Лікбез” від Ірини Патлашинської

А ще від її імені роздавали досить цікаву листівку-інструкцію для виборців щодо правил голосування у 3 бюлетенях. У цій листівці, крім агітації за саму Патлашинську, міститься натяк на те, що мером варто переобрати кандидата від БПП-«Солідарність» Миколу Романюка: «Один нюанс – якщо жоден кандидат не набере більше 50% голосів, то буде другий тур. Це теж нововведення. Не хочете ще раз ходити на вибори? Тоді спробуйте голосувати за когось із найбільшим рейтингом. Чи буде це Микола Романюк, чи ще хтось – вам вирішувати!».

Можливо, така підтримка Романюка пов’язана з тим, що Ірина Патлашинська працює топ-менеджером у «Луцьксантехмонтаж №536» та є сестрою гендиректора цього підприємства і кандидата в облраду від БПП-«Солідарність» Ігоря Чорнухи.

Хоча луцька міська організація ВО «Батьківщина» не висувала свого кандидата на міського голову взагалі. Тому не можна відкидати варіанту, що вони дотримуються «пакту про ненапад» із командою Романюка.

**********

IMG_0054-15к-1

Промо-кампанія “Батьківщини”

Чимало луцьких кандидатів у депутати замінили свої фото у соцмережах до виборів, а також активно поширюють різноманітні агітаційні дописи про себе і свою партію. Найкреативнішими у цьому стали «Батьківщина» і «Самопоміч». Так, білосердечні запустили кампанію «Дорогу молодим!». У ній взяли участь молоді кандидати Захар Ткачук, Олена Ковальчук, Роман Перванчук, Олена Кравчук, Михайло Денисюк, Володимир Бут-Гусаїм та інші. Такий флешмоб у соцмережах збирає досить багато «лайків», проте далеко не всі виборці «сидять» там, тому, можливо, «Дорогу молодим» виведуть і на вулиці міста.

Кандидати від «Самопомочі» постять спеціальні листівки із своїми фото, пунктами програми та ідеями щодо розвитку міста й області. Також схожі банери вже розміщують і в дворах міських багатоповерхівок для запрошення на зустрічі із кандидатами.

Ще 8 жовтня на Замковій площі відбулася презентація кандидатів від «Самопомочі», хоча захід зібрав не надто багато глядачів, така форма представлення виглядає досить креативно.

**********

Свої білборди на вулицях Луцька оновили «Укроп» та «Народний контроль». Укропівці виступають із лозунгом «Сильний лідер – сильна команда». Щоправда, на білбордах є два обличчя – кандидата в мери Олександра Товстенюка і лідера списку Ігоря 20151008135837Палиці. «Сильний лідер» має бути лише один, тому Товстенюку залишається бути в ролі «команди».

А ще на білбордах для політичної агітації використали емблему фонду «Новий Луцьк». Після цього заяви представників фонду про те, що вони не працюють заради перемоги на виборах, виглядають принаймні дивно.

Павло Данильчук став одним із перших кандидатів в мери, який з’явився на білбородах міста. А ще штаб луцьких народноконтролівців активно працює над відеоматеріалами для кандидатів. Тому все вказує на те, що Данильчук серйозно взявся боротися за крісло міського голови як «альтернатива олігархам». Проте йому не вдасться стати «єдиним антиолігархічним», адже схожу позицію декларують висуванець від «Громадянської позиції» Олександр Кралюк, самовисуванка Оксана Марищук та свободівець Сергій Кудрявцев.

**********

Міський голова Микола Романюк 8 жовтня відкривав чотири додаткові групи у ДНЗ №25. «Це майже 150 додаткових місць для діток. Приміщення вивільнено від орендаря — Пенсійного фонду, який перебував там 12 років. Для належного функціонування та відкриття груп було освоєно близько 7 млн грн», – написав Романюк на своїй сторінці у Facebook.

Хоча це звичайна робота міського голови, діти батьків, які отримали місця в садочку, знають про повторне балотування Романюка в мери. Тому ми пов’язуємо цей захід до акції, яка має на меті серед іншого і збільшення рейтингу нинішнього міського голови.

Антон БУГАЙЧУК