Львів: чиновниця звільнилася через «церковний» скандал

Посадовець Львівської міської змушені була піти з посади через свої в різкі висловлювання про церкву.

Про це інформує Корреспондент .net.

У Львові розгорівся церковний скандал. Начальниця управління культури Львівської міськради Ірина Магдиш подала у відставку після критики з боку мера міста Андрія Садового та Української греко-католицької церкви.

У своєму інтерв’ю Магдиш описала негативний вплив церкви на населення Львова. Критика викликала обурення в УГКЦ, а Андрій Садовий спочатку прийняв сторону церкви, потім відступив.

У результаті в суспільстві обговорювалася більше реакція мера Львова та його дії, ніж сама проблема, піднята Магдиш.

НАДМІРНИЙ ВПЛИВ ЦЕРКВИ

В інтерв’ю «Українській правді» Ірина Магдиш оцінила роль церкви в житті львів’ян.

За її словами, у Львові є райони, де немає жодного культурного центру, бібліотеки, театру чи кінотеатру, а «єдина розвага для людей в такому районі – церква, і церква починає на цьому жирувати і зловживати страшним чином».

Ірина Магдиш

Ірина Магдиш

«В одному з таких районів в кожній школі у вестибюлі стоїть фігура Божої матері, обкладена квітами, такий вівтар маленький. Іноді я там заставала моменти, коли під час уроків діти стояли як на лінійці перед цим вівтарем, а пастор правив службу. На моє запитання, чому діти тут, а не на уроках, ніхто не знайшов, що відповісти», – розповіла вже екс-керівник управління культури Львівської міськради.

«Це їхні гроші. Їхні парафіяни – це їхні гроші, а прихожан треба виховувати з малих років. Якщо людина звикла ходити до церкви як на єдину розвагу в своєму світі, і вносити пожертвування, то церква буде процвітати», – наголосила Магдиш.

На її думку, «церква не повинна бути єдиною інституцією і культурною пропозицією».

РЕАКЦІЯ УГКЦ

Вихід інтерв’ю викликав обурення в консервативних колах УГКЦ.

Ієромонах УГКЦ, отець Юстин Бойко у відкритому листі до Андрія Садового попросив прояснити особисту позицію мера міста та міської ради щодо цього.

1694948

У своєму листі священик нагадав, що Садовий позиціонує себе, як греко-католик і раніше завжди відзначав велику роль церкви в духовному та культурному житті суспільства.

За словами Юстина, «це не перші спроби обливання брудом церкви і духовних цінностей, які вживає Ірина Магдиш».

САДОВИЙ ЗАГРУЗ У СКАНДАЛІ

Спочатку Садовий відреагував на лист записом на своїй сторінці в Facebook, в якій став на бік церкви.

«Не знаю, чи компенсують мої слова сповна ту образу, яку пережили віруючі і представники церкви від слів керівника управління культури міста Львова. Але мої вибачення щирі. Тому що ці слова образили і мене особисто», – написав Садовой.

«Релігія – це дійсно особиста справа людини. І громада повинна мати весь спектр культурної пропозиції. І справа міста робити таку пропозицію, створювати відповідні умови, а не показувати на когось пальцем і говорити, що хтось щось робить не так», – зазначив він.

«Вірю, що вміння і таланти пані Ірини будуть корисні в місті. Але я особисто вже навряд чи зможу з нею працювати в одній команді», – заявив мер Львова.

Після таких слів мера Магдиш написала заяву на звільнення. Але сам Садовий видалив свій досить різкий запис в Facebook. Хоча той же батько Юстин встиг подякувати меру за вибачення.

НА ЧИЇЙ СТОРОНІ ЛЬВІВ?

Проте дії мера, який прийняв сторону церкві, не були схвалені частиною львів’ян. В інтернеті запустили хештег #‎supportmagdysz.

Прихильники Магдиш навіть зібралися на флеш-моб біля будівлі радіо, на ефір якого її запросили.

Група підтримки Магдиш

Група підтримки Магдиш