«Треба було щось до Дня музики поставити», – автор пам’ятника Кузьмі у Луцьку

Автор пам’ятника Кузьмі Ірина Дацюк запевняє, що монумент, який нещодавно презентували у розважальному комплексі «Сіті-парк», насправді не пам’ятник, а ескіз.

Про це інформує Слово Волині.

Нагадаємо, що 1 жовтня у Луцьку відкрили бронзовий пам’ятник відомому співаку Андрію Кузьменку. Ця подія викликала у лучан бурхливе обговорення та насмішки у соцмережах. Лучани порівняли його з Іво Бобулом, Миколаєм Коперником та Костем Шишком.

Натомість автор монументу Ірина Дацюк пояснила, що сам пам’ятник Кузьмі ще не готовий і він виглядатиме інакше.

«Наразі це ескізний варіант, бо  треба було щось до Дня музики поставити, показати. Той, над яким зараз працюємо, створюється під пильним оком мами і родини. Тому заспокойте фанів і фанаток –  все буде нормально. Я бажаю їм доброго здоров’я і щиро вдячна, що вони реагують на мистецькі заходи. І що вони – хороші захисники свого кумира. У мене на душі те саме, що й  у них. І не тільки стосовно Скрябіна, а й щодо мистецтва загалом», – розповіла Дацюк.

До того ж, скульптор запевняє, що пам’ятник погоджували з сім’єю співака, а технічні працівники цеху у Львові на свій лад його відкоригували.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ: РЕАКЦІЯ ЛУЧАН НА ПАМ’ЯТНИК КУЗЬМІ: ІВО БОБУЛ, КОПЕРНИК ЧИ КОСТЬ ШИШКО

Жінка стверджує, що була шокована, коли «подивилася на те обличчя».

«В мене руки-ноги затряслись, відняло мову…  Не можна було таке відкривати!»

За її словами, художниця не мала доступу до бронзи. Мовляв, на останньому етапі працювали спеціалісти з відливання. Також вона додала, що «обличчя було зовсім не таке, там поворот інший».

«Чому їм захотілося «підправити» обличчя – я не знаю», – обурюється автор.

«На мою думку, доречніше було б поставити камінь і написати, що через деякий час тут встановлять пам’ятник. У європейських країнах роблять так: виконують ескізний варіант, приміряють до місця за розміром, поворотом. Але навіть в ескізному варіанті робітники не мають права  «вдосконалювати» роботу спеціалістів», – підсумувала Дацюк.