Спостерігачі побачили чергові порушення у роботі волинських ТВК

На Волині окремі тервиборчкоми порушили строки затвердження тексту виборчих бюлетенів та створення комісій, які здійснюють контроль за їх виготовленням.

Про це повідомили у громадянській мережі «Опора» у Волинській області.

На Волині 5 районних виборчих комісій станом на 8 жовтня ще не затвердили текст виборчих бюлетенів, а 16 міських (міст обласного значення) і районних ТВК – не створили контрольні комісії. Саме ці комісії повинні контролювати виготовлення виборчих бюлетенів та дотримання вимог щодо знищення друкарських форм, технічних відходів та помилково виготовлених бюлетенів.

Зокрема не затвердили ще текст виборчих бюлетенів Маневицька, Ківерцівська, Любешівська, Камінь-Каширська та Старовижівська районні виборчі комісії.

Станом на 8 жовтня також ще не створили контрольні комісії Луцька, Нововолинська і Ковельська міські, Луцька, Іваничівська, Рожищенська, Ковельська, Турійська, Маневицька, Ківерцівська, Любешівська, Камінь-Каширська та Старовижівська, Володимир-Волинська, Шацька і Любомльська районні ТВК.

Довідково:

Відповідно до частини 3 статті 74 Закону України «Про місцеві вибори» текст виборчих бюлетенів для голосування у відповідних виборчих округах затверджується відповідними територіальними виборчими комісіями не пізніш як за 17 днів до дня голосування.

Згідно з частиною 3 статті 75 Закону України «Про місцеві вибори», контроль за виготовленням виборчих бюлетенів на підприємствах-виготовлювачах, дотриманням вимог щодо знищення друкарських форм, технічних відходів, поліграфічного браку, помилково виготовлених виборчих бюлетенів здійснюється контрольною комісією, яка утворюється відповідною територіальною виборчою комісією за поданням місцевих організацій політичних партій, про утворення депутатських фракцій яких оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України поточного скликання, не пізніш як у день затвердження тексту виборчого бюлетеня.