Маневицькі бурштинокопачі не хочуть комунальне підприємство

Представники сіл Костюхнівка та Лісове, які знаходяться біля місць скандальних «бурштинових воєн», хочуть легально добувати бурштин і платити податки, однак не у комунальному підприємстві, а в приватному.

Про це вони розповіли під час спілкування із депутатами облради у четвер, 8 жовтня.

Так, представник села Костюхнівка Олег Кондрацький і депутат місцевої селищної ради Олександра Антончик пропонують створити приватну артіль, у якій мешканці мали б змогу добувати бурштин. При цьому вони обіцяють знайти інвестора для проведення геологорозвідки.

Селяни нарікають, що Верховна Рада затягує із прийняттям закону «Про видобування та реалізацію бурштину» через певні приватні інтереси деяких нардепів. Також вони нагадали, що депутати облради минулого разу так і не змогли зібрати кворум для прийняття рішення про створення комунального підприємства «Бурштин Волині».

Натомість депутат облради від Маневицького району Микола Давидюк стверджує, що потрібно таки створити комунальне підприємство і дати місцевим мешканцям достойні зарплати. Проте у місцевий бюджет буде іти лише 10-20% доходів, а решта ‒ у державний.

Давидюк пояснює, що всі надра на території України належать державі і держава має отримувати від цього найбільшу вигоду. Проте навіть за 20% у селах зможуть відремонтувати школи та інші об’єкти.

Натомість координатор «Самооборони Волині» Андрій Хведчак, який допомагає місцевим мешканцям врегулювати ситуацію, каже, що населення просто не поінформоване про дії влади. Так, ніхто із посадовців, мовляв, не приїжджав у села і не розповідав про плани створення комунального підприємства, про вигоди для людей такого підприємства, про умови роботи. Тому люди і налаштовані проти влади, адже з ними не ведуть інформаційну роботу.

Продовження дискусії очікують під час сесії обласної ради, адже на порядку денному ‒ питання про створення комунального підприємства «Бурштин Волині».