Депутат звинувачує «Луцькводоканал» у махінаціях, керівництво заперечує

Комунальне підприємство «Луцькводоканал» уклало договори із київськими юридичними фірмами про надання послуг, які виконали самі ж юристи підприємства, – заявляє депутат Ігор Поліщук

Про це він повідомив нашому виданню опозиційний депутат міської ради  із посиланням на джерело в самому «Луцькводоканалі» у четвер, 8 жовтня.

Поліщукстверджує, що комунальне підприємство «Луцькводоканал» (директор Корчук Іван Миколайович) згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 29 січня 2014 р. №30 отримало з державного бюджету відшкодування заборгованості з різниці в тарифах на суму понад 30 мільйонів гривень.

«У той час, коли держава виділила кошти для того, щоб КП «Луцькводоканал» не стало банкрутом, його керівник Корчук І.М. спільно з окремими особами вирішили на цьому збагатитися за наступною схемою», ‒ заявляє Поліщук.

Як стало відомо депутату від працівників КП «Луцькводоканал», в 2014 році директор підприємства Іван Корчук уклав 2 договори доручення з ПП «Велідіт» (Київ, ідентифікаційний код 37292373), ТОВ «Аквагруп» (Київ, ідентифікаційний код 39444660).

Вказані підприємства мали надати послуги з пошуку та підписання договорів взаєморозрахунків із відшкодування заборгованості за спожиту електроенергію перед ПАТ «Волиньобленерго» на виконання постанови Кабміну.

Однак в штатному розписі КП «Луцькводоканал» є юридичний відділ, який представляє інтереси підприємства, ‒ пояснює Поліщук. За його словами, саме працівники цього відділу виконували роботу замість названих підприємств, а перелік суб’єктів, які мають проводити взаєморозрахунки, також визначений у вказаній постанові Кабміну. В той же час вартість послуг ПП «Велідіт», ТОВ «Аквагруп» становить – 10 відсотків від ціни договору, ‒ стверджує депутат.

Статутні фонди вказаних підприємств становлять 3000 та 1000 гривень. Більше того,ТОВ «Аквагруп» взагалі створювалося напередодні укладення договору із КП «Луцькводоканал» – 16 жовтня 2014 року.

«У зв’язку з вищезазначеним прошу правоохоронні органи розпочати кримінальне провадження та вирішити питання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для директора КП «Луцькводоканал» Корчука Івана Миколайовича», ‒ пише Ігор Поліщук.

Натомість керівництво «Луцькводоканалу» спростовує звинувачення і називає їх передвиборчим піаром.

Подаємо відповідь комунального підприємства без змін та правок.

ЗАПЕРЕЧЕННЯ НА СТАТТЮ

8 жовтня 2015 р. на сайті інтернет-видання «Волинські новини» було опубліковано статтю за назвою «Керівник «Луцькводоканалу» обікрав підприємство майже на 2,0 мільйона гривень». Ця стаття за своїм змістом, на думку КП «Луцькводоканал», є суб’єктивною, висновки, зроблені в ній на підставі неперевірених та не досліджених належним чином фактів, не відповідають дійсності та підривають авторитет комунального підприємства «Луцькводоканал»  та зокрема директора підприємства Корчука Івана Миколайовича. Щоб проінформувати населення міста про дійсні обставини справи та прояснити ситуацію КП «Луцькводоканал» повідомляє наступне:

 

Дійсно, в 2014 році КП «Луцькводоканал» було укладено  договори – доручення з ПП «Велідіт» та ТзОВ «Аквагруп» про надання інформаційно-консультаційних (посередницьких) послуг, відповідно до яких названі підприємства зобов’язалися від імені Довірителя (КП «Луцькводоканал») вчиняти дії з пошуку суб’єктів господарювання, які відповідають вимогам Постанови КМУ від 29.01.2014 №30 «Деякі питання надання у 2014 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, яка виникла у зв’язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання та водовідведення тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування»; укладати від імені Довірителя з такими суб’єктами господарювання відповідні правочини (угоди, договори) про організацію взаєморозрахунків згідно вимог Постанови КМУ від 29.01.2014 №30, представляти інтереси Довірителя перед державними органами, установами, суб’єктами господарювання з питань проведення взаєморозрахунків в межах повноважень, наданих цим органам, установам та організаціям нормами Постанови КМУ від 29.01.2014 № 30.

Однак, варто зазначити, що ПП «Велідіт» та ТзОВ «Аквагруп» не були учасниками взаєморозрахунків згідно вимог Постанови КМУ від 29.01.2014 №30 і до механізму отримання субвенції не залучалися і не могли залучатися. Відповідно до механізму отримання субвенції, який передбачений постановою КМУ, кошти які виділяються з державного бюджету для проведення взаєморозрахунків мають цільове призначення і ніяким чином не можуть бути використані для інших розрахунків.  Таким чином, неправдивою є інформація про те, що кошти на оплату наданих послуг були виділені з державного  бюджету  у 2014 році. З цими  юридичними  особами КП «Луцькводоканал» було укладено господарські договори доручення  про надання інформаційно-консультаційних (посередницьких) послуг і оплата наданих послуг здійснювалась за кошти підприємства.

Неправдивою є й інформація про те, що послуги даними  підприємствами надані не були. В КП «Луцькводоканал» на підтвердження факту надання послуг наявні усі первинні документи (договори – доручення про надання послуг, акти здачі-прийняття виконаних робіт та платіжні документи на перерахування контрагентам коштів за надані послуги, звіти повіреного), які передбачені нормами чинного законодавства. Крім того,  відповідно до умов  договорів – доручення  підставою для сплати винагороди є: звіт повіреного про виконання договору, повідомлення про погашення заборгованості за спожиту електроенергію.

Передумовою укладення вищевказаних договорів з ПП «Велідіт» та  з ТзОВ «Аквагруп» було те, що постановою КМУ від 29.01.2014 №30 не передбачено чіткого механізму проведення взаєморозрахунків та не визначено   суб’єктів господарювання, які могли б проводити такі розрахунки.   Протягом 2013-2014 р. підприємство неодноразово зверталося з листами до Луцької міської ради,  Волинської обласної державної адміністрації, ПАТ «Волиньобленерго», ПАТ «Центренерго», ДП «Енергоринок», ДП НАЕК «Енергоатом» з проханням допомогти вирішити проблему з пошуку суб’єктів господарювання, які відповідають вимогам Постанови КМУ від 29.01.2014 №30. Однак, наші звернення не дали позитивних результатів, внаслідок чого, протягом 2013 р. КП «Луцькводоканал» не вдалося укласти жодного договору про організацію взаєморозрахунків з погашення заборгованості за електричну енергію. Внаслідок цього, станом на 01.03.2014 р. за підприємством КП «Луцькводоканал» рахувалась кредиторська заборгованість перед ПАТ «Волиньобленерго» в сумі 29 379243,31 грн, яка з кожним місяцем зростала. Ця заборгованість утворилась у зв’язку з  заборгованістю, що утворилась перед КП «Луцькводоканал» з різниці у тарифах на послуги з водопостачання й водовідведення, надані населенню підприємством, яка виникла у зв’язку з невідповідністю фактичної вартості послуг з водопостачання й водовідведення тарифам, затвердженим органами державної влади.

У зв’язку з значною заборгованістю на підприємство почали надходити від ПАТ «Волиньобленерго» листи-попередження про припинення постачання електричної енергії на об’єкти КП «Луцькводоканал» та проводитись відключення. Враховуючи те, що КП «Луцькводоканал»  є монополістом і єдиним підприємством, що надає послуги з водопостачання та водовідведення громаді міста Луцька та приміських сіл, виконання ПАТ «Волиньобленерго» вищевказаних дій щодо відключення від електричної енергії об’єктів КП «Луцькводоканал» могло призвести до припинення постачання холодної   питної води, необхідної для населення міста Луцька та унеможливити прийняття стічних вод, що фактично  могло призвести  до значного погіршення санітарно-епідеміологічної ситуації в місті Луцьку та викликати негативні екологічні наслідки.

В ситуації, яка склалася, керівництвом підприємства було  прийнято рішення про укладення договорів доручення з ПП «Велідіт» та  з ТзОВ «Аквагруп» про надання інформаційно-консультаційних послуг. В результаті укладення вищевказаних договорів підприємству вдалося погасити заборгованість перед ПАТ «Волиньобленерго» в розмірі 17 346893,26 грн.

Крім того, укладаючи такі договори, підприємством не було порушено норм чинного законодавства. Статут КП «Луцькводоканал» не містить будь-яких обмежень чи заборони керівництву підприємства на укладання зазначених угод.

Прикро, що в нашій державі заради своїх політичних амбіцій і передвиборчого піару і досі існують політичні сили, які готові обілляти брудом будь кого, заради досягнення своєї мети. А ВАМ «ПАНЕ АДВОКАТ» можна добавити лише одне: в силу своєї професії  та вимог адвокатської етики ви повинні керуватися фактами, а не опиратися на слова і здогадки. Крім того, «презумпцію невинності» в нашій країні, ще ніхто не відміняв.

КП “Луцькводоканал”