У міліції Волині розповіли про покарання за продаж голосів на виборах

За порушення норм виборчого процесу відповідатиме перед законом не лише кандидат, а й виборець, який спокуситься на хабар.

Про це йшлося сьогодні, 6 жовтня, у залі колегії обласного управління МВС відбувся брифінг за участі першого заступника начальника відомства Анатолія Петрушина, заступника начальника УМВС – начальника міліції громадської безпеки Анатолія Шумика та представників громадських організацій щодо забезпечення охорони громадського порядку та безпеки громадян під час виборчого процесу, відповідальності за порушення виборчого законодавства, а також щодо взаємодії міліції з громадськістю у попередженні правопорушень, пов’язаних із виборчою кампанією, ‒ пише Район.Луцьк http://lutsk.rayon.in.ua/

Головний міліціонер області Петро Шпига запевнив, що всі зацікавлені в тому, щоб вибори пройшли без порушень.

«Ми хочемо, щоб вибори проводилися належним чином, проте тими силами і засобами, які у нас зараз є, не можемо повністю забезпечити охорону порядку у зв’язку із великими скороченнями. Тож ми звертаємося до представників громадських організацій та активістів, які зможуть нам допомогти у запобіганні правопорушень», – зазначив Петро Шпига.

Водночас Анатолій Петрушин розповів, що за порушення норм поведінки під час виборів винна особа зможе отримати покарання від виправних робіт до позбавлення чи обмеження волі на термін до 5 років. Зокрема, за те, що взяв хабар від кандидата, виборець може отримати два роки виправних робіт або ж обмеження волі до 3 років. А та особа, що запропонувала підкуп, буде обмежена чи позбавлена волі до 3 років, а також позбавлена можливості обіймати певні посади на термін до 3 років.

Порушення буде зафіксоване тоді, коли кандидат пропонуватиме неправомірну винагороду у розмірі більш як 36 гривень, або ж коли вартість речей з агітаційними логотипами буде перевищувати 60 гривень.