Волиняни у Києві вчили молодь воювати

У столиці відбувся молодіжний патріотичний військовий табір.

Про це повідомили організатори громадська організація «Національний Альянс».

З 2 по 4 жовтня на Трухановому острові у Києві більше 30 молодих людей взяли участь у всеукраїнському військово-патріотичному таборі «Повстанець-2015». Учасниками були таборовики з Волині, Київщини, Чернігівщини, Черкащини.

За словами організаторів, програма була дуже насичена та різноманітна. У перший день, 2 жовтня, «Повстанець» відвідав лідер рок-гурту «Тінь Сонця» Сергій Василюк, який прочитав історичну лекцію та заспівав перед молоддю.

Активна частина програма розпочалася із мандрівки річкою Десенкою на козацькому човні – байдаку, а продовжилася рухливими іграми та силовими змаганнями.

Наступну лекцію на тему «Повстанські рухи початку ХХ ст.» прочитав працівник Центру досліджень визвольного руху Ігор Бігун. День завершився «ватрою знайомств».

Другий день, 3 жовтня, був присвячений медичному вишколу. Члени організації «Медпатріот» Ганна Майборода, Ірина Іванова та Сергій Назаров організували навчання з тактичної медицини в умовах бойових дій.

Після лекцій учасники табору застосували знання на практиці з використанням медичних матеріалів. Окрім того, протягом дня «повстанці» їздили верхи на конях по острову. Увечері завітав лектор із Українського інституту національної пам`яті Сергій Рябенко з лекцією про декомунізацію.

«Пізніше була розважальна програма із презентаціями роїв, іграми та піснями», – розповіли альянсівці.

Останній день таборування, 4 жовтня, учасників вчили поводженню зі зброєю та тактиці ведення бою під керівництвом екс-голови «Національного Альянсу», учасниці АТО Майї Москвич.

Останній лектор голова архіву СБУ Ігор Кулик розповів про можливості доступу до документів, які можна знайти у цьому архіві. На завершення таборовики вправлялися у боксі.